news

Czas się przygotować na puste rolki papieru toaletowego

W środku każdej rolki, na końcu każdego zawijasa, zawsze napotykamy na kartonową rolkę. Już niedługo. W przyszłym tygodniu w amerykańskich supermarketach pojawi się papier marki Scott Naturals w wersji „wolnej od rolki”. Firma zamierza rozpowszechnić pomysł na świecie, jeśli produkt spotka się z zainteresowaniem klientów.

Kimberly-Clark, producent „ulepszonego” papieru, przekonuje, że korzyści dla środowiska będą olbrzymie. W USA co roku produkuje się 17 miliardów takich rolek, co stanowi oczywiście obciążenie dla środowiska i koszt dla producenta. Papier bez tubek ma być równie funkcjonalny i pasować do uchwytów, z których korzystamy w wucetach.

Czy tylko ja mam wrażenie, że rolkę bez kartonika będzie można o kant ucha potłuc? Zwróćcie też uwagę na fakt, że producent nie wspomina o zmniejszeniu kosztów produkcji, a więc i ceny papieru. Czyżby naprawdę to środowisko naturalne zyskiwało najwięcej? [Kyle VanHemert/giz, USA Today]

podobne treści

  • mpiekielnik

    Phi!

    U nas za kryzysu papierowego w latach 80-tych (ubiegłego wieku) już taki sprzedawali i ludzkość była szczęśliwa, jeśli mogła go kupić!