news

Czarodzieje z Industrial Light & Magic

Ekipa ludzi z Industrial Light & Magic jest odpowiedzialna za jedne z najwspanialszych scen w historii współczesnego kina. Ich magia „rozświetliła” Gwiezdne Wojny, E.T., Poszukiwaczy Zaginionej Arki i wiele innych niezapomnianych filmów. Oto, jak wyglądała ich praca.

Serwis VanityFair.com przedstawił na swoich stronach galerię zdjęć zrobionych na planach zdjęciowych oraz w studio Industrial Light & Magic. Zobaczycie na nich, między innymi, miniaturowe modele z Imperium Kontratakuje oraz E.T., założenie cyfrowych dinozaurów w Parku Jurajskim oraz słynny kadr ze sceny, w której T-1000 przenika przez kraty zakładu psychiatrycznego matki Johna Connora.

Powyżej (od lewej): guru ILM – Dennis Muren oraz Phil Tippett i Mike Pangrazio – animatorzy, na tle śnieżnej sceny mającej miejsce na planecie Hoth.

The Magicians of Industrial Light & Magic

Fascynujące. W czasach, w których cały film można stworzyć na dysku twardym komputera (powiedzmy), praca tych ludzi zdaje się być sztuką. Obejrzyjcie koniecznie resztę zdjęć na VanityFair.com. [VanityFair]

podobne treści