biznes

Cyfrowy Polsat przygotowuje się do przejęcia Netii.

Wczoraj po południu Cyfrowy Polsat poinformował, że złożył zlecenia na kupno 32 procent akcji Netii za kwotę prawie 639 milionów złotych. Spółka zamierza kupić jeszcze około 33 procent akcji Netii, jednak na to musi otrzymać zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Cyfrowy Polsat ma nadzieję, że uda się ją uzyskać do końca marca przyszłego roku. Wtedy też Cyfrowy Polsat będzie mógł przejąć kontrolę operacyjną nad Netią.

Kupno Netii ma wpasowywać się w strategię Cyfrowego Polsatu. Jak twierdzi Tobias Solorz, prezes zarządu spółki, Netia to cenna infrastruktura, zwłaszcza światłowodowa, atrakcyjna baza klientów oraz wejście na nowy rynek, który ma jednak uzupełniać pakiet usług zintegrowanych, które chce świadczyć w przyszłości Cyfrowy Polsat. Firma podkreśla, że dysponuje już treściami telewizyjnymi, płatną platformą tv oraz usługami internetowymi i telefonicznymi, a po kupnie Netii będzie miał najbardziej kompleksową ofertę telewizyjno-telekomunikacyjną.

„Nie jest to nasze ostatnie słowo, mamy jeszcze wiele pomysłów, a szczegółowe cele i założenia na najbliższe lata przedstawimy po uzyskaniu pakietu większościowego w spółce Netia, co mamy nadzieję będzie możliwe już na początku 2018 roku,” dodaje Solorz.

Zdjęcie: Cyfrowy Polsat

podobne treści