grynews

Cyberpunk Red: R. Talsorian Games szykuje nową wersję papierowego Cyberpunka

Dawno, dawno temu, mniej więcej w czasach, w których by wykonać połączenie międzymiastowe trzeba było je jeszcze zamawiać w centrali telefonicznej, pojawiła się pierwsza edycja gry fabularnej o nazwie Cyberpunk. Teraz, przed premierą gry komputerowej, fani uniwersum otrzymają kolejną edycję tej papierowej gry RPG.

Mike Pondsmith, twórca „analogowej” gry fabularnej Cyberpunk, oraz jej późniejszej, wydanej w Polsce w 1995 roku wersji o nazwie Cyberpunk 2022, od kilku już lat pomaga CD Projekt RED w przeniesieniu Night City na ekrany monitorów. Nie znaczy to jednak, że całkowicie porzucił fanów papierowego RPG. Jak się okazuje, już niebawem zadebiutuje jej nowa edycja o nazwie Cyberpunk Red.

Cyberpunk Red ma skupiać się wydarzeniach, które miały miejsce pomiędzy rokiem 2022, w którym osadzona była akcja poprzedniej edycji papierowej gry RPG, a rokiem 2077, w którym, jak wszyscy wiemy, rozgrywać się będzie gra. W ten sposób uniwersum znane starszym graczom przejdzie płynnie w to, jakie już w przyszłym roku poznają gracze komputerowi.

Premiera tej nowej edycji jest już bardzo blisko. Już 1 sierpnia, za niecałe 30 dolarów podczas amerykańskiego konwentu Gen Con nabyć będzie można fizyczne wydanie Cyberpunk Red Jumpstart Kit. Tego samego dnia pojawi się ono także w cyfrowej dystrybucji w sklepie DriveThruRPG.com. Niedługo później pudełkowa wersja Cyberpunk Red Jumpstart Kit pojawi się w sklepie wydawcy, firmy R. Talsorian Games.

W środku tego zestawu znajdzie się skrót najważniejszych zasad gry, historia linii fabularnej od 2022 roku do roku 2077, zestaw specjalnych kości, mapy i szablony dla kilku klas postaci oraz pełna przygoda zaprojektowana dla nowych graczy. Pełny podręcznik do nowej edycji papierowego Cyberpunka ma wyjść pod koniec tego roku.

Ilustracja: R. Talsorian Games

podobne treści