aplikacjemobile

CyanogenMod Installer pomoże zainstalować popularną modyfikację Androida

Dwa miesiące temu Cyanogen zdobył 7 milionów dolarów od Benchmark Capital i Redpoint Ventures. Tego typu fundusze nie dają pieniędzy na „ładne oczy” – Cyanogen ma sprawić, by CyanogenMod stał się trzecim pod względem popularności mobilnym systemem operacyjnym, po oryginalnym Androidzie i iOS. Pierwszy krok został już zrobiony – CyanogenMod Installer pojawił się wczoraj w Google Play.

CyanogenMod Installer, to aplikacja, która ma ułatwić zainstalowanie popularnej modyfikacji Androida. Choć modyfikacja ta jest dość popularna wśród entuzjastów, do tej pory zainstalowanie jej było bardzo skomplikowane – najpierw trzeba było odblokować bootloader, sflashować pamięć, zrobić roota, a na końcu wgrać sam system operacyjny. Nic dziwnego, że CyanogenMod nie przyjął się wśród szerokiego grona zwykłych użytkowników.

Jednak z pomocą CyanogenMod Installer instalacja modyfikacji będzie dużo łatwiejsza. Aplikacja, krok po kroku, poprowadzi użytkownika podczas procesu instalacyjnego. Co prawda nadal do zainstalowania CyanogenMod będziecie potrzebowali komputera i kabla USB, jednak z pomocą dedykowanej aplikacji nie wydaje się to już aż takie straszne (pomimo tego, że i ta stracicie dane a modyfikacja narusza umowę gwarancyjną).

CyanogenMod Installer wspiera prawie wszystkie urządzenia z serii Nexus, sporo smartphone’ów Samsunga i kilka urządzeń HTC. Pełną listę możecie sprawdzić na stronach CyanogenMod.

Do tej pory CyanogenMod przyciągnął uwagę około 8 milionów użytkowników na całym świecie, przede wszystkim dzięki temu, że udostępnia nowe funkcjonalność właścicielom smartphone’ów, których oprogramowania, w wielu przypadkach, producenci po prostu nie aktualizują.

„Zawsze chcieliśmy, by większa ilość użytkowników mogła korzystać z zalet CyanogenMod, bez oglądania się na poradniki techniczne i obaw związanych z procesem [instalacji],” stwierdził Steve Kondik, współzałożyciel Cyanogen.

Z pomocą CyanogenMod Installer przesiadka powinna by trochę łatwiejsza.

podobne treści