aplikacjegryWiadomości promowane

Ruszyło Curiosity – pierwszy z serii eksperymentów Petera Molyneuxa

Peter Molyneux jest osobą, której nie trzeba przedstawiać. Kilka słów powiedzieć jednak można o jego najnowszym dziele, które wczoraj ujrzało światło dzienne.

Curiosity – what’s inside the cube nie jest nawet grą, jest to pierwszy z serii 22 eksperymentów, które Molyneux, wraz z zespołem 22Cans, zamierza przeprowadzić w najbliższym czasie. Uczestnicy tego eksperymentu mają do dyspozycji kostkę, składającą się z milionów mniejszych kostek. Ich zadaniem jest zniszczenie, warstwa po warstwie, wszystkich kostek składających się na sześcian. Osoba, która zniszczy ostatnią kostkę, zostanie nagrodzona wiedzą, która ma „na zawsze odmienić jej życie”.

Czyli wewnątrz sześcianu może kryć się cokolwiek. Całą zabawa polega a tym, że nie wiadomo co jest nagrodą a, choć w eksperymencie biorą jednocześnie udział tysiące osób, tylko jedna z nich ją otrzyma. Mogą to być informacje dotyczące miejsca ukrycia znacznej sumy pieniędzy, darmowy egzemplarz Black and White lub po prostu szczegółowa statystyka dotycząca tego ile łącznie roboczogodzin stracono na przebijaniu się do wnętrza kostki. Tego dokładnie nie wie nikt, poza  Molyneuxem, zakładając oczywiście, że faktycznie coś wymyślił, a nie liczy tylko na ludzką ciekawość.

Sama gra jest zaskakująco wciągająca. Pomimo tego, że obiektywnie rzecz biorąc rozbijanie sześcianów nie jest najciekawszą z możliwych rozrywek, przy Curiosity można spędzić całkiem sporo czasu.

W zamian za niszczenie małych sześcianów gracze otrzymują wynagrodzenie, za które mogą kupić lepszy sprzęt do niszczenia sześcianów, dzięki któremu można szybciej (choć biorąc pod uwagę rozmiary dużego sześcianu nie jest to najlepsze słowo) pozbywać się kolejnych warstw  – czyli mechanizm znany z praktycznie każdego MMO.

Curiosity – what’s inside the cube dostępne jest za darmo na Androida i na iOS. Ciekawe co jest w środku sześcianu i ile czasu zajmie graczom odkrycie tej tajemnicy. No i jak wyglądać będzie pozostałych 21 eksperymentów?

[22cans via Gizmag]

podobne treści