biznesWiadomość główna

CTO Facebooka odchodzi z firmy

Bret Taylor to współzałożyciel małej firmy FriendFeed, która została wchłonięta przez Facebooka w 2009 roku. Stworzył on algorytm aktualizowanych na bieżąco wiadomości (News Feed), które prawie każdy z nas zna doskonale. Zuckerberg mianował go CTO Facebooka. Teraz Bret Taylor odchodzi z firmy. Swoją decyzję ogłosił na portalu społecznościowym wczoraj:

„Chciałem wam wszystkim powiedzieć, że odchodzę z Facebooka tego lata. Smutno mi z tego powodu ale jednocześnie jestem podekscytowany ponieważ wraz z moim przyjacielem Kevinem Gibbsem, otwieramy nową firmę.

Choć zmiany nie są łatwe, mam pełne zaufanie do zespołu i aktualnego kierownictwa [Facebooka]. Jestem bardzo dumny z naszych najnowszych osiągnięć w dziedzinie produktów mobilnych, od Open Graph i App Center do Facebook Camera i integracji z iOS. Jestem także podekscytowany niesamowitymi rzeczami, które przygotowaliśmy a świat dopiero zobaczy.

Podczas pracy dla Facebooka nauczyłem się więcej niż mogłem sobie wymarzyć. Jestem niezwykle wdzięczny za to, że mogłem pracować ze wspaniałymi ludźmi.

Chciałbym szczególnie podziękować Markowi Zuckerbergowi. Przez ostatnie trzy lata byłeś nie tylko moim szefem ale także moim mentorem i jednym z moich najbliższych przyjaciół.

Dziękuję wszystkim pracownikom Facebooka za niezwykłe trzy lata mojego życia.”

Pomimo pięknych słów jest to ogromna strata dla społecznościowego giganta. Bret Taylor, który pomijając już to, że odpowiedzialny jest za to, że Facebook działa i wygląda w obecny sposób, był także jednym z twórców Google Maps. Jako szef pionu technologicznego Facebooka jest jednym z jego kluczowych pracowników. Na pewno odbije się to jeszcze bardziej na cenie akcji społecznościowego giganta (i raczej nie będzie to wzrost). Z drugiej strony ciekawe czym zajmować się będzie jego nowa firma.

[AllThingsD]

podobne treści