aplikacjemobile

Cortana zintegrowana z Cyanogenem?

Co prawda Microsoft udostępnił już w niektórych językach Cortanę użytkownikom Androida, ale aplikacja ta nie zastąpi głębokiej integracji usług głosowych Google na tym systemie. No chyba, że za sprawę zabiorą się ludzie stojący za Cyanogenem.

CyanogenMod to jedna z najpopularniejszych modyfikacji Androida rozwijana społeczność i wspierana przez firmę Cyanogen Inc. Oferuje ona użytkownikom trochę inny interface niż wersja Androida rozwijana w Mountain View oraz dostęp do wielu opcji niedostępnych w normalnej wersji mobilnego systemu operacyjnego. Wygląda jednak na to, że firma stojąca za tą dystrybucją chciałaby odejść jeszcze bardziej od tego, co oferuje Google i zintegrować obsługę Cortany z samym systemem operacyjnym.

A przynajmniej taką możliwość zasugerował CEO Cyanogen Inc. Kirt McMaster w rozmowie z International Business Times:

„Kiedy podczas WWDC Apple prezentowało Apple Music, pokazało też jak może wyglądać integracja tej usługi z Siri. Ale Siri nie może tego zrobić z usługami takimi jak na Spotify, ale, przykładowo, moglibyśmy to osiągnąć integrując Cortanę Microsoftu z systemem operacyjnym, aby zapewnić [użytkownikom] głosową kontrolę nad Spotify i innymi usługami.”

Firma już teraz flirtuje z Microsoftem, a aplikacje Office instalowane są domyślnie w tej wersji Androida. Głęboka integracja z Cortaną byłby na rękę obu firmom – Microsoft zdobyłby nowych użytkowników, podczas gdy Cyanogen Inc. wykonałby kolejny krok w kierunku uniezależnienia się od Google. Tym bardziej istotny, że sukces OnePlus One był jednocześnie sukcesem Cyanogena, a ten ostatni już szuka partnerów sprzętowych, którzy pomogliby mu zdobyć jeszcze większy udział w rynku.

podobne treści