aplikacjenewsvideo

Cortana na pierwszym materiale wideo

Nie jest żadną tajemnicą, że jedną z największych nowości zawartych w nadchodzącej aktualizacji Windowsa Phone do wersji 8.1 będzie wprowadzenie wirtualnego asystenta Cortana. Przypominająca Siri usługa zawita na pokłady smartfonów z WP już niebawem, a dzięki redakcji UnleashThePhones.com możemy przyjrzeć się garści funkcji nowego dzieła Microsoftu

Tak jak wynikało to z większości dotychczasowych wycieków, Cortana stanowi swego rodzaju miks podobnych aplikacji znanych z dwóch najważniejszych systemów konkurencji.  Z ukazanych na filmiku opcji wynika, iż asystent MS faktycznie poświęca wiele uwagi indywidualnym preferencjom użytkownika, proponując opcje dopasowane przez program do jego zainteresowań czy gustów. Niestety, poza listą funkcji, materiał nie ukazuje nam zbyt wiele kulisów działania Cortany w praktyce. Póki co wiemy tylko, że będzie ona pracować w ścisłej kooperacji z Bingiem oraz kilkoma innymi serwisami, które nawiązały współpracę z Microsoftem.

Na pierwsze pewne informacje przyjdzie nam poczekać niecały miesiąc, aż do zbliżającej się konferencji MS – Build. Co ciekawe, według względnie świeżych doniesień, asystent od początku będzie obsługiwać także nasz ojczysty język polski.

Źródło: The Verge

podobne treści