video

Compressorhead: Kapela robotów gra Ace of Spades

Według przewidywań Raya Kurzweila, do 2045 roku powinna pojawić się technologiczna osobliwość, która sprawi, że właściwie przestaniemy być maszynom potrzebni. Nie wiadomo co prawda czy przewidywania te są słuszne, wiadomo natomiast, że już dziś z powodzeniem maszyny mogą zastąpić nas w wielu dziedzinach. Na przykład w graniu Heavy Metalu.

Dowodem na to jest najnowszy klip niemieckiej kapeli Compressorhead, w której skład wchodzą trzy roboty praktycznie stworzone by być najlepszymi metalowcami na świecie. Można powiedzieć, że członkowie grupy praktycznie zintegrowani są ze swoimi instrumentami, choć cały czas czuć bijącą z nich młodzieńczą energię nowych technologii.

W swoimi najnowszym teledysku, który utrzymany jest w klimatach mocno garażowych, Compressorhead, wykonując cover słynnego utworu Ace of Spades, składa hołd legendarnej brytyjskiej grupie Motörhead, której niepowtarzalne brzmienie miało ogromny wpływ na muzyków zespołu.

Sami członkowie zespołu mają wszelkie cechy potrzebne do tego, by zawojować heavymetalową scenę. Mamy więc Stickboy’a, idealnego perkusistę, który ma „cztery ręce, dwie nogi, jedną głowę i zero mózgu”. Zanim Stickboy spotkał gitarzystę – Fingersa – przez długi czas musiał samemu wybijać rytm.

Fingers, który połączył siły ze Stickboy’em w roku 2009, może pochwalić się faktem, że ma 78 palców – w codziennym życiu nie pomagają, za to wszyscy gitarzyści prowadzący mogą mu pozazdrościć. W 2012 roku do Compressorhead dołączył basista Bones a kariera grupy nabrała tempa.

Aktualnie niemiecka kapela jest na tournée po Australii gdzie gra największe przeboje Heavy Metalu ale w lutym powinni już wrócić na Stary Kontynent.

podobne treści