news

Comcast oferuje do 200GB online But Still Caps Data at 250GB. Huh? [Comcast]

Comcast—znany także jako Xfinity— uruchomił usługę online backupowania danych nazywającą się Secure Backup & Share. Obecnie użytkownicy dostają 2GB miejsca za darmo, które można upgrade’ować aż do 200 GB za 100 dolarów rocznie. Ale, czy Comcast nie limitował ostatnio ilości przesyłanych danych? 

Usługa Comcast będzie tworzona wraz z Mozy – pakiety zaoferują użytkownikom wspominane darmowe 2GB, 50GB za 5 dolarów miesięcznie albo 50 dolarów rocznie i wreszcie 200GB za 10 dolarów miesięcznie lub 100 na rok. To przyzwoita cena za możliwość backupowania danych online, ale trzeba uważać, by nie wykorzystać (lub nawet przekroczyć!) swojego miesięcznego limitu transferu danych od providera. 

Comcast oferuje użytkownikom aktualnie do 250GB danych na miesiąc. Gdy poziom jest przekraczany, internet automatycznie przestaje działać. Czy jakoś tak. Na pewno znacie to doskonale z UPC…przynajmniej my znamy. Gdy w Comcast dwukrotnie przekroczy się limit w ciągu 6 miesięcy, usługa jest odcinana. 

Wniosek płynie jeden – miło byłoby ze strony providerów, gdyby usługi cloud storage szły w parze ze zwolnieniem pakietów przesyłanych w nich danych z miesięcznych limitów. Inaczej, ciężko będzie przekonać do siebie nawet o wiele większymi dyskami online nowych użytkowników. [Brian Barrett, CNET i Boy Genius Report]

podobne treści