film

Colin Trevorrow nie nakręci kolejnej części Jurassic Park

Pomimo tego, że Jurassic World dopiero trafi na ekrany kin, wiadomo już, że reżyser nowej odsłony kultowej serii nie pojawi się za kamerą kolejnej części. Taka informacja pojawiła się na łamach włoskiej strony Bad Taste, której pracownicy mieli okazję porozmawiać z Colinem Trevorrowem.

Jurassic Park jest jak Gwiezdne wojny. Różni reżyserowie mogą dać różne rzeczy tej serii. Jeśli pojawi się kolejna część, będę zaangażowany w jakiś sposób, jednak nie jako reżyser.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakie budzi nadchodzący w czerwcu film, kolejna część jest praktycznie pewna. Dodatkowo, studio Universal opublikowało także serię krótkich klipów, przedstawiających „męczarnie”, przez jakie na planie przechodzi gwiazda produkcji, Chris Pratt:

 

Mający zadebiutować w drugim tygodniu czerwca Jurassic World umiejscowiony będzie w pełni funkcjonalnym parku na Isla Nublar. Odwiedza go ponad 20 tysięcy ludzi każdego dnia. Dostaje się do niego promem z Kostaryki. Zawiera w sobie elementy rezerwatu biologicznego, safari, zoo i parku tematycznego. Jest także luksusowy kurort z hotelami, restauracjami, elementami życia nocnego i pole golfowe. Są oczywiście też dinozaury. Prawdziwe. Można podejść do nich bliżej niż kiedykolwiek wyobrażano sobie, że będzie możliwe. Jest to realizacja snu Johna Hammondsa i myślę, że wszyscy chcielibyście tam zawitać. Wiadomo, że będzie się dział 22 lata po wydarzeniach z Parku Jurajskiego, a także, że głównymi motywami, jakie reżyser chce poruszyć, będą ekonomiczna chciwość i relacja ludzkości z dostępną jej technologią. Nie zabraknie także nowego zagrożenia w postaci genetycznie modyfikowanego dinozaura.

Gwiazdami Jurassic World są Chris Pratt (Strażnicy galaktyki, serial Parks & Recreation), Bryce Dallas Howard (OsadaSłużące),  Ty Simpkins (Naznaczony,Iron Man 3), Nick Robinson (Królowie lata, serial Melissa i Joey), Jake Johnson (serial Jess i chłopaki, Kumple od kufla), Irrfan Khan (Slumdog. Milioner z ulicyNiesamowity Spider-Man), Vincent D’Onofrio (Full Metal JacketZabić Irlandczyka), BD Wong (Zostań,Siedem lat w Tybecie), Omar Sy (NietykalniX-Men: Przeszłość, która nadejdzie), Judy Greer (OsadaCarrie), Katie McGrath (anulowany serial DraculaPrzygody Merlina), Andy Buckley (Gorący towarPolicja zastępcza) oraz Lauren Lapkus (Rodzinne rewolucje, serial Jesteś tam, Chelsea?).

Reżyserem filmu jest Colin Trevorrow, który wspólnie z Derekiem Connollym, swoim współpracownikiem przy tworzeniu filmu Na własne ryzyko stworzył scenariusz do opowieści o parku na Isla Nublar. Producentami będą Frank Marshall (Szósty zmysł,Poszukiwacze zaginionej arki) i Patrick Crowley (seria filmów o przygodach Jasona Bourne’a). Światowa premiera filmu jest ustalona na 10 czerwca tego roku, a w Polsce produkcja zadebiutuje dwa dni później.

podobne treści