film

Colin Firth i Reese Witherspoon w nowym zwiastunie Devil’s Knot

Devil’s Knot to produkcja oparta na prawdziwej historii, która wydarzyła się w 1993 w West Memphis, Arkansas. Historia wstrząsnęła krajem i została spisana przez Marę Leveritt w książkę pod tytułem Devil’s Knot: Prawdziwa historia Trójki z West Memphis. Co prawda pojawiła się już seria dokumentów na ten temat, Paradise Lost, teraz jednak Atom Egoyan (Gdzie leży prawdaSłodkie jutro) na podstawie książki Leveritt stworzył film fabularny. Teraz Image Entertainment opublikowało zwiastun zapowiadający majową premierę w Stanach Zjednoczonych:

 

Film opowiada o pełnym nieścisłości i niekonkluzywnych dowodów procesie trójki młodych chłopaków, Damiena Echolsa (James Hamrick), Jessiego Misskelleya (Kristopher Higgins) i Jasona Baldwina (Seth Meriwether), którzy mieli zabić trójkę dzieci jako część satanistycznego rytuału.

W filmie obok odtwórców ról oskarżonych w procesie Trójki z West Memphis grają: Reese Witherspoon jakoPamela Hobbs, jedna z matek zamordowanych dzieci, Colin Filth jako prywatny detektyw Ron LaxAmy Ryanjako jego żona, MargaretKevin Durand jako John Mark Byers, ojciec jednego z z zamordowanych chłopców,Stephen Moyer jako prokurator FogelmanBruce Greenwood jako sędzia David Burnett i Elias Kotias jako Jerry Driver. Polska premiera filmu ma się odbyć 4 lipca tego roku.

podobne treści