biznesgadżety

Co zostanie wydane dla Oculusa ma pozostać na Oculusie

Co prawda oprogramowanie pozwalające na uruchomienie gier z Oculus Rifta na konkurencyjnych goglach HTC Vive już się pojawiło, ale taka sytuacja najwyraźniej nieszczególnie podoba się Facebookowi, który jest właścicielem firmy. Przedstawiciel Oculus VR stwierdził nawet, że firma zamierza przeciwdziałać tego typu inicjatywom.

Najwyraźniej Oculus Rift ma być platformą ekskluzywną. Przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć po reakcji firmy na opublikowanie na GitHubie przygotowanego przez fanów narzędzia, które pozwala na uruchomienie gry Lucky’s Tale oraz dema Dreamdeck na goglach HTV Vive. Przedstawiciel Oculus VR stwierdził, że korzystanie z tego programu jest niedopuszczalne, a jego firma zamierza temu przeciwdziałać, dodając, że przygotowywane aktualizacje oprogramowania mają zakończyć ten proceder.

Z pewnego punktu widzenia jest to deklaracja oczywiście racjonalna, ale jeszcze niedawno nastawienie kierownictwa Oculus VR było trochę inne. Palmer Luckey, CEO firmy, stwierdził nawet, że jest otwarty na rozwiązania konkurencji, a pomysły tworzenia oprogramowania, z którego można byłoby korzystać na pomocą innych gogli VR nie są wcale takie złe. Najwyraźniej jednak Facebookowi nie podoba się takie podejście i chciałby by Oculus Rift rozwijany był jako zamknięta platforma.

podobne treści