newssmartfonyWiadomość główna

Co Steve Wozniak chciałby zobaczyć w iPhonie 5?

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że premiera iPhone’a 5 wywołała aż tyle szumu. Dzięki mediom – właściwie każdy, kto choć trochę orientuje się w bieżących wydarzeniach ma już wyrobione zdanie na temat najnowszego smartfona Apple. I to bez względu na to, czy w ogóle zapoznał się z jego specyfikacją bądź wyglądem. Swoimi spostrzeżeniami od czasu do czasu dzielą się z nami także największe osobistości szeroko pojętego świata technologii. Wczoraj o swoich oczekiwaniach wobec iPhone’a 5 opowiedział w rozmowie z serwisem Bloomberg znany i lubiany Steve Wozniak.

Popularny Woz wyznał, że ekscytuje się premierami nowych iPhone’ów, ponieważ ich pojawienie się na rynku zawsze jest obietnicą jakiegoś kroku naprzód w rozwoju jego smartfonowego segmentu. Co Wozniak chciałby zobaczyć w wyposażeniu najnowszej odsłony smartfona Apple? Cóż – przede wszystkim jedną rzecz: znacznie lepszą kamerę.

Poprawienie jakości zdjęć byłoby naprawdę znaczącym ruchem, ponieważ za każdym razem, gdy pokazuję ludziom fotografie wykonane za pomocą mojego iPhone’a 4 i zestawiam je ze zdjęciami zrobionymi przy użyciu Galaxy S III lub Motoroli Razr wszyscy są zdania, że te drugie wypadają po prostu lepiej.

Co dość zrozumiałe – Woz chciałby, aby ten stan rzeczy raz na zawsze odmienił się wraz z nadejściem nowego iPhone’a (na pokonanie PureView chyba jednak nie ma co liczyć). Czy to możliwe? W tej chwili naprawdę trudno powiedzieć (wciąż czekamy na pierwsze testy). W każdym razie, na ostateczną opinię Wozniaka będziemy musieli jeszcze trochę poczekać – Woz chce przed wydaniem werdyktu poddać iPhone’a 5 dokładnym, własnoręcznym testom. I słusznie.

Myślicie, że mu się spodoba?

Poniżej skromna galeria zdjęć przedstawiających (podobno) możliwości aparatu nowego iPhone’a.

[slashgear (1), slashgear (2)]

podobne treści