newssmartfonytablety

Co Samsung włoży pod maskę Galaxy Note’a 2?

Wraz ze zbliżającą się wielkimi krokami premierą drugiej odsłony tabletofonu SamsungaGalaxy Note II – sieć zalewa coraz więcej spekulacji i wycieków na temat potencjalnej specyfikacji oraz designu tego nietypowego urządzenia. Ich kolejną porcję zawdzięczamy testom GLBenchmark.

W zeszłym tygodniu portal DDaily opublikował na swoich łamach informację, że premiera drugiej wersji Galaxy Note’a nastąpi, nie jak wcześniej oczekiwano we wrześniu lub październiku, a już 30 sierpnia tego roku (no, czyli w sumie prawie we wrześniu). Z najnowszych, bardzo modnych ostatnio, „benchmarkowych” doniesień wynika, iż urządzenie wbrew początkowym doniesieniom nie będzie dysponować dwurdzeniowym, opartym na układzie ARM Cortex-15 procesorem Exynos 5250 (1,8GHz), a jego czterordzeniowym, taktowanym zegarem 1,6GHz (najprawdopodobniej) kuzynem (to o jakieś 200MHz więcej niż w wypadku flagowego smartfona Samsunga – Galaxy S III). W rezultatach testów pojawiła się także dość dziwaczna rozdzielczość ekranu domniemanego Note’a 2 wynosząca 1280×720 pikseli, ale trudno przypuszczać, by rzeczywiście znalazła się ona w specyfikacji ostatecznej wersji tabletofonu (1280×800 brzmi dużo bardziej prawdopodobnie) Cóż, zobaczymy.

Co ponadto? Niestety, GLBenchmark nie dostarcza nam ani grama informacji więcej. Z poprzednich, nieco starszych doniesień wiemy, że Galaxy Note 2 ma pracować (przynajmniej na początku) pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, a w jego wyposażeniu znajdą się m.in. 8-megapikselowa kamera i 1,5 lub nawet 2 gigabajty RAM-u.

[slashgear]

podobne treści