internetnews

Co piąty Amerykanin nie korzysta z Internetu

Stwierdzenie, że „wszyscy” mieszkańcy krajów rozwiniętych korzystają z Sieci, jest mocno przesadzone. 21 procent Amerykanów nie korzysta z dobrodziejstw Internetu, tudzież nie musi znosić jego niedoskonałości.

Co trzecia osoba z tej grupy mieszka w domu, w którym w ogóle nie ma łącza internetowego. 48 procent uważa, że nie znajda w Sieci nic, co jest dla nich ważne. 60 procent przyznaje, że nie przepada za komputerami, zaś aż 90 procent „w ogóle cały ten Internet nie obchodzi”.

Nie dziwi, że 69 procent antyinternautów to osoby powyżej 65 roku życia, zaś wśród pozostałych wiele jest osób mieszkających na wsi, ubogich i niewykształconych. To się chyba nazywa „wykluczenie cyfrowe”. Ja bym to nazwała „luksusem”. Gdyby się nad tym zastanowić, dzień zupełnie bez Internetu byłby bardzo długi. Ba, można by z kimś porozmawiać.

66 procent Amerykanów posiada w domu łącze szerokopasmowe. W Polsce ten wskaźnik wynosi 13.5 procent. [Christina Bonnington/giz, Pew Internet, TechCrunch, Wprost]

podobne treści

  • Dawid Krysiak

    I tam nikogo to nie przeraża a w Polsce będą z moich podatków wciskać ludziom komputery których nie chcą i łącza od tepsy za które zapłacimy jak za zboże… Dziękujemy politycznie poprawnym rządom, które pierwsze są do wydawania moich pieniędzy i podnoszenia podatków a do oszczędzania i myślenia jakoś się nie garną… Nie ważne czy z lewa czy z prawa (tak na prawdę w Polsce nie ma prawicy, może z wyjątkiem JKM, ale jemu też już odbija na starość)