newsWiadomość główna

Co nowego pokaże Apple na WWDC?

Od spekulowania jeszcze chyba nikt nie umarł, więc i my możemy posnuć sobie trochę domysłów na temat rozpoczynającej się konferencji AppleWorld Wide Developer Conference. Co się na niej pojawi, czy dowiemy się czegoś nowego? Oto nasze typy.

iOS 6.

Co do tego mamy już właściwie całkowitą pewność. Parę dni temu sieć obiegło zdjęcie baneru reklamowego, który dość jasno (ogromnym, wyraźnym napisem) zasugerował, że premiera iOS-u 6 nastąpi właśnie w trakcie WWDC. Nie oznacza to jednak, że zostanie on udostępniony zwykłym użytkownikom już teraz (ba, byłoby to bardzo dziwne). Gigant z Cupertino najprawdopodobniej powieli schemat znany nam z poprzedniej odsłony systemu. To znaczy – detale na jego temat poznamy jeszcze w czasie konferencji, ale jego rzeczywista premiera nastąpi nieco później, najwcześniej w październiku tego roku (acz chyba nieco później). W każdym razie główny cel Apple – podniecenie swoich fanów – raczej zostanie zrealizowany.

Nowy Macbook Pro.

Plotek na jego temat krąży w mediach naprawdę mnóstwo. Choć twórcy najrozmaitszych doniesień nie mogą dojść do konsensusu w sporze o to czy nowy MacBook Pro będzie dysponować wyświetlaczem Retina, czy jednak nie, to większość z nich opowiada się za (chyba rzeczywiście prawdopodobniejszą) wersją zakładająca obecność sławetnego ekranu iPhone’a 4S w wyposażeniu laptopa. No, ale nie samym ekranem człowiek żyje. Czego, nie licząc Retiny, możemy spodziewać się po nowym MacBooku Pro? Niczego na sto procent. Wśród ewentualnych nowości wymienia się: nieco odmieniony design, świeżutki chip Ivy Bridge Intela oraz którąś z najwydajniejszych grafik Nvidii na pokładzie.

Nowy Macbook Air.

Skoro już Apple miałoby wzmocnić szeregi serii Pro, istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że zaprezentuje nam także odświeżonego Macbooka Air. Konkurencja w końcu nie śpi – ile to ultrabooków z Ivy Bridge na pokładzie trafiło ostatnio na rynek? W… dużo. No właśnie!

Mac Pro.

To akurat plotka, która pojawia się przy okazji każdego WWDC i nigdy nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jest więc trochę takim „plotkowym” frajerem (a to naprawdę wyczyn, bo jest ich całkiem sporo). Czy tym razem będzie podobnie? Chyba tak, wszystko na to wskazuje, ale część osób ciągle wierzy (jak co roku), że nowy Mac Pro jednak pojawi się na konferencji. Zobaczymy. Tak przy okazji – stąd i z owąd docierają też szepty o nowym iMacu (raczej nieprawdziwe).

No i wreszcie – nowy iPhone.

Choć premiera jego poprzedniej odsłony wcale nie nastąpiła w trakcie konferencji WWDC, to jednak zewsząd słychać głosy (oczywiście niepotwierdzone), że tym razem będzie inaczej. Szczerze mówiąc, wątpię. iPhone to tak „duża” marka, że Apple najprawdopodobniej zorganizuje w związku z jego premierą osobny, odpowiednio nagłośniony event. Czy jednak nie?

To by było chyba na tyle, przynajmniej z rzeczy absolutnie najważniejszych (bądź najciekawszych). Waszym zdaniem lista jest kompletna, za duża, czy też może na niej pozycji (a jeśli tak – jakiej)?

 

podobne treści