news

Co nowego od Samsunga na targach IFA 2010?

W ostatnich miesiącach Samsung nieustannie rozszerzał ofertę w dziedzinie produktów foto-video, wprowadzając na rynek szereg urządzeń. Najważniejszym obszarem innowacji były kompaktowe aparaty cyfrowe Samsung z technologią dual view, w których zastosowano dodatkowe wyświetlacze na przedniej ściance obudowy. Najnowsze modele tej linii, ST600 i ST100 są następcami modelu ST500 z dwoma wyświetlaczami. 
Nowością na tegorocznych targach IFA w Berlinie jest kamera full HD Samsung T10, której nachylony pod kątem 20 stopni obiektyw pozwala na robienie zdjęć i nagrywanie filmów bez uczucia dyskomfortu w nadgarstku czy przedramieniu. Model T10 zapewnia nie tylko komfort, ale też elegancję i mobilność. Dodatkowo, wyraźny ekran LCD o przekątnej 2,7 cala umożliwia wygodne nagrywanie i edycję filmów. 
– Reagując na potrzeby konsumentów i wyprzedzając trendy rynkowe, Samsung tworzy wizję opartą na kreatywności oraz emocjach – powiedział SangJin Park, Szef Działu Obrazowania Cyfrowego Samsung Electronics. – Aparat fotograficzny, poza funkcją czysto techniczną, jak rejestracja obrazu, spełnia również wiele innych. Pozwala uchwycić ważne chwile oraz podzielić  się nimi z bliskimi, przez co  zaspakaja potrzeby społeczne i emocjonalne oraz łączy ludzi. Takie właśnie przesłanki leżały u podstaw technologii, zastosowanej w nowej gamie produktów Samsung, prezentowanych na IFA 2010 – dodał.
Wyjątkowa kamera Full HD
Najnowszy model HMX-T10 to konstrukcja z obiektywem odchylonym pod kątem 20 stopni, który na pewny, wygodny chwyt, odciążając jednocześnie nadgarstek. Urządzenie wyposażono w ciekłokrystaliczny ekran dotykowy o przekątnej 2,7 cala oraz możliwość nagrywania filmów i jednoczesnego wykonywania zdjęć w rozdzielczości 4,7 megapiksela. W HMX-T10 zastosowano również zaawansowany czujnik CMOS BSI, dwukrotnie przewyższający czułością konwencjonalne czujniki CMOS, oraz optyczną stabilizację obrazu, by uniknąć rozmazania nagrań. Funkcja ta znacząco ogranicza szum i pozwala na wykonywanie ostrych zdjęć i filmów przy niemal każdym oświetleniu.
Kolejna nowość tegorocznych targów – kamera HMX-E10 wyposażona została natomiast w obiektyw, który można obrócić w zakresie 270 stopni, umożliwiający nagrywanie pod niemal każdym kątem. Kamera posiada także wbudowany port USB pozwalający na bezpośrednie połączenie jej do każdego komputera bez konieczności zastosowania dodatkowych kabli czy akcesoriów. Połączenie USB może także zostać wykorzystane do szybkiego ładowania baterii. Kamerę E10 wyposażono również w wydajny czujnik CMOS 1/3,2 cala, pozwalający na nagrywanie imponujących filmów w jakości full-HD.
#!#photo2#!#

Aparaty dual view
Debiutujące w ostatnich dniach modele ST600 i ST100 wyposażono w dodatkowe, przednie ekrany LCD o przekątnej 1,8 cala, co daje użytkownikom możliwość wystąpienia w rolach fotografa i modele jednocześnie. Dzięki 14-megapikselowej matrycy, oba aparaty zapewniają ostre i wyraźne zdjęcia. Urządzenia wyposażono także w szereg nowatorskich funkcji, jak obsługa za pomocą prostych gestów. Zarówno ST600, jak i ST100 dostępne są w czterech stylowych kolorach – różowym, złotym, czarnym i fioletowym – i charakteryzują się smukłą i elegancką sylwetką o metalicznym wykończeniu. 
W nowej linii produktów dual view Samsunga zastosowano wysokiej jakości obiektywy Schneider KREUZNACH oraz optyczną i cyfrową stabilizację obrazu, umożliwiającą uzyskanie ostrych zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Model ST600 łączy szerokokątny obiektyw o ogniskowej 27mm z pięciokrotnym zoomem optycznym, natomiast ST100 to pierwszy aparat Samsung wyposażony w wewnętrzny pięciokrotny zoom optyczny przy zachowaniu optymalnego, eleganckiego wzornictwa (ogniskowa 35mm). Oba modele wyposażono w innowacyjne funkcje takie, jak technologia rozpoznawania otoczenia, analizująca kolory, natężenie światła, ruch i tematykę i dobierająca optymalne ustawienia, za każdym razem zapewniając znakomitą jakość zdjęć.

#!#photo3#!#

Zaawansowane funkcje łączności
Podczas targów IFA 2010 Samsung pokazał również modele PL90 i ST80, które stanowią przykład innowacyjnego podejścia firmy do kwestii zaspokajania potrzeb dzisiejszych konsumentów. Model ST80, z matrycą 14,2 megapiksela rozszerzył gamę aparatów Samsung wyposażonych w łącze Wi-Fi. Aparat wyposażono również w funkcję Samsung AllShare (DNLA), trzykrotny zoom optyczny i trzycalowy dotykowy wyświetlacz. Urządzenie umożliwia także nagrywanie filmów w jakości HD.
Aparat PL90 z kolei wyposażono w matrycę 12,2 megapiksela oraz wbudowane złącze USB, umożliwiające natychmiastowe połączenie z komputerem, bez konieczności korzystania z dodatkowych kabli. Dzięki zainstalowanemu w aparacie oprogramowaniu iltelli-studio, zarządzanie zdjęciami i ich obróbka jest możliwa na dowolnym komputerze, do którego podłączymy urządzenie. W modelu PL90 zastosowano także inteligentną funkcję Smart Auto, pozwalającą na wykonanie idealnego zdjęcia w niemal każdych warunkach.​

podobne treści