news

Co może być trudnego w stworzeniu białego iPhone’a?

Najwyraźniej coś jest na rzeczy, skoro Apple tak długo odwlekało premierę białego iPhone’a 4. Co sprawia, że zmiana koloru obudowy z czarnego na biały jest tak ekstremalnie skomplikowana?

Steve Jobs i Phil Schiller (wiceszef marketingu w Apple) w wywiadzie udzielają odpowiedzi na to nurtujące pytanie. W dużym skrócie: cały proces produkcji nie jest tak prosty, jak zwyczajna zmiana koloru obudowy. Sprowadza się nie tylko do wykorzystania innego materiału, ale także do tego, jak całość wygląda po pewnym czasie użytkowania. I tutaj coś zaskakującego: biały kolor obudowy ma niby ogromny wpływ na elektronikę w iPhonie 4, zwłaszcza na czujniki.

Jobs i Schiller porównują białego iPhone’a do osób o jasnej karnacji, które wymagają dodatkowej ochrony przed promieniami słonecznymi. Apple zauważyło parę niespodziewanych reakcji komponentów iPhone’a po zmianie koloru na biały, więc inżynierzy zatrudnieni w tej firmie musieli wzmocnić ochronę wnętrz telefonu przed promieniami UV. Jakie to były reakcje, tego już nie wiadomo.

Pomimo niezłej obsuwy z wprowadzeniem białego iPhone’a, miło wiedzieć, że Apple naprawdę pracuje nad wypuszczeniem dopracowanego i solidnego produktu. Oby tak dalej. [All Things D]

podobne treści

 • x

  wale konia pod kazdy artykul o iphone4 ;]

 • y

  @x – to tak dla równowagi panu Szabłowskiemu (i Tobie). A tak BTW, czy coś źle napisał?

 • Anonim

  Wielkie zamieszanie z powodu zmiany koloru obudowy. Serwisy IT naprawdę nie mają już o czym pisać? Swoją drogą dlaczego tak nagłośniane jest to tylko w przypadku „nadgryzionego jabłka”?

 • dawid.dubanosow

  To jest odgrzewany kotlet w stylu apple a nie jakiś problem z fabryką :) ludzie znowu zaczęli gadać o iP dzięki temu

 • judeextrude

  boze co za idotyzmy

 • Anonim

  swoją drogą wygoglowane na szybko http://www.spidersweb.pl/2010/11/17-latek-skladal-biale-iphoney-i-sprzedawal-zarobil-130-tys-dol-teraz-wiezienie.html. Jak to prawda to wyp…lić inżynierów od obudów i zatrudnić tego pana, już w listopadzie ubiegłego roku opanował „produkcję”.

 • iloveiphone

  Kiedy będzie zielony,nie mogę się doczekać.

 • qq

  Nie możecie odmówić Apple genialnego marketingu i silnej pozycji rynkowej, a jak nie od dziś wiadomo, o najlepszych pisze się najwięcej :]

 • janwar

  Przez białą obudowę widać by było loga innych firm na komponentach w środku :-))
  Co do „genialnego marketingu” – odbiorca tegoż jest na tyle głupi, na ile mu anatomia mózgu pozwala.