news

Co mówi Microsoft o swoim nowym sprzęcie

Na odbywających się właśnie w Niemczech targach Gamescom 2010 Microsoft zapowiedział, że Kinect zadebiutuje w Europie już 10 listopada tego roku. To już wiemy. Co mówi o nowym urządzeniu sama firma?

Jak wiemy, Kinect to specjalny sensor współpracujący z konsolą Xbox 360, dzięki któremu sterowanie w grach wideo będzie intuicyjne i pozwoli na zaznajomienie się z Xbox 360 jeszcze większej grupie osób. W momencie swej europejskiej premiery sensor Kinect będzie współpracował z 15 ekskluzywnymi tytułami, wśród których znajdą się m.in.: „Kinect Sports”, „Kinect Adventures”, „Kinectimals”, “Kinect Joyride”, a także taneczna gra „Dance Central” tworzona przez MTV Games oraz Harmonix. 

„Targi gier komputerowych Gamescom 2010 to największe tego typu wydarzenie w Europie. Jest 

to więc dla nas znakomita okazja do tego, aby ogłosić datę, w którym jeden z najważniejszych produktów tego roku – technologia Kinect – zadebiutuje na Starym Kontynencie.” – powiedział  Chris Lewis, vice president, Interactive Entertainment Business, Microsoft Europe. 

“Premiera Kinect będzie wyznaczać wielką zmianę nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla wielu osób, które do tej pory nie grały w gry wideo. Dzięki naszej technologii będą mogli spróbować nowych wrażeń związanych z elektroniczną rozrywką.” – dodał Chris Lewis.

Dodatkowe możliwości Kinect to jednak nie tylko gry. Już tej jesieni, za jego pomocą będzie można obsługiwać wszystkie multimedialne funkcje konsoli Xbox 360, takie jak przeglądanie biblioteki muzycznych utworów za pomocą prostego ruchu ręką, czy wyboru opcji odtwarzania filmu DVD prostą komendą głosową. Usługa „Video Kinect” zapewni także połączenie wideo za pomocą wbudowanej kamery pomiędzy znajomymi wykorzystując Xbox LIVE. 

podobne treści