newssmartfonytablety

Co Google pokaże nam 29 października?

Podobnie jak Apple, Google przygotowało dla nas własną, około-listopadową niespodziankę. Jak pewnie wiecie – 29 października odbędzie się impreza, na której gigant z Mountain View ma zaprezentować światu nowe urządzenie (bądź urządzenia) przygotowane we współpracy z bliżej nieokreślonym, topowym producentem sprzętu. Redakcja portalu The Next Web twierdzi, że dowiedziała się właśnie cóż takiego to będzie.

Informacje, które uzyskał portal pochodzą – jak zwykle – z anonimowego i ponoć całkiem zaufanego źródła. Zgodnie z nimi twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej świata pokażą nam za parę dni nie jeden, a całą gamę bardzo interesujących produktów. Co konkretnie?

  • Po pierwsze Google ma ponoć nareszcie zaprezentować nam 32 GB-owego Nexusa 7, o którym w ostatnich tygodniach rozpisywały się niemal wszystkie serwisy technologiczne świata. Co jednak ciekawe – obok niego pojawić ma się też nareszcie wersja wyposażona w modem 3G. Zobaczymy.
  • Drugim z domniemanych urządzeń ma być wyprodukowany przez Sony, 10-calowy tablet Nexus 10, który chwilowo dzierży kodową nazwę „Codename Manta”. Najprawdopodobniej będzie on pracować pod kontrolą całkowicie nowego Androida 4.2 Key Lime Pie i zostanie wyposażony w ekran o wspaniałej rozdzielczości 2560×1600. Póki co, źródło TNW nie jest jednak pewne, czy tablet ten zostanie oficjalnie pokazany, czy jedynie zapowiedziany w trakcie zbliżającej się imprezy.
  • Pozostałe nowości to rzeczy przez nas absolutnie oczekiwane. Pierwszą z nich ma być smartfon LG Nexus 4 dysponujący 4,7-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1280×768 pikseli oraz czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, 2 GB-ami RAM-u i 8-megapikselową kamerą. Drugą zaś – wspomniany wyżej Android 4.2 Key Lime Pie.

Oczywiście wszystko to na razie – całkiem prawdopodobne – ale tylko i wyłącznie spekulacje. Już za kilka dni przekonamy się na ile prawdziwe.

podobne treści