internetnews

Co Google o nas myśli?

Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać! Do tego pomysłu zainspirowała mnie grafika u znajomego na FB i artykuł o tym, jak francuski sąd skazał CEO Google, Erica Schmidta, za zniesławienie pewnego internauty. Zobaczcie sami, jak Google postrzega Polaków. 

#!#photo2#!#

Na górze w wersji autouzupełniania angielskiego hasła „Poles are…”, poniżej zobaczcie, jak to wygląda, gdy wpiszemy po polsku:

#!#photo3#!#

Najbardziej podoba mi się fraza: „Polacy są tak głupi, że można nimi sterować pilotem do telewizora”. Do tego jeszcze ten urodziny tort Google w tle na 12. urodziny wyszukiwarki. Pełen odlot. 

A wracając do wspomnianego procesu Google kontra pewien Francuz – poszło o to,l że wyszukiwarka google.fr samodzielnie uzupełniała po imieniu i nazwisku Francuza hasła słowa typu: „gwałciciel” i „satanista”. Francuz wygrał proces o zniesławienie, Google został obciążony kosztami postępowania sądowego i symbolicznym 1 euro dla poszkodowanego. Czy, jako Polacy, powinniśmy się obrazić na Google za te negatywne konotacje naszego dumnego narodu? A może jeszcze chwilę poczekać…?  

[więcej o procesie znajdziecie tu]

podobne treści

  • mmmnow

    Było na demotach.

  • devilian

    Polacy są tak agresywni, a to dlatego że nie ma słońca to fragment tekstu Kazika

  • smoczysko.88

    a ja chciał bym powiedzieć że nie tylko nas dotyczy autouzupełnianie Google :) ale śmieszne śmieszne