wtf

CNN zilustrowało materiał o rosyjskich hackerach ujęciami z Fallouta 4

Media mają pewien problem z przedstawianiem działalności hackerów. Głównie dlatego, że dla zewnętrznego obserwatora programowanie w ogóle jest śmiertelnie nudne. Dlatego zwykle, kiedy pojawia się temat związany z hackerami, na ekranach możemy zobaczyć zakapturzone postacie, anonimowe palce na klawiaturach lub ciągi losowych cyfr i liter. No chyba, że chodzi o CNN, które postanowiło zilustrować swój materiał ujęciami z Fallouta 4.

W USA nadal echem rozbrzmiewa sprawa ingerencji rosyjskich hackerów w ubiegłoroczny proces wyborczy. I w sumie nic w tym dziwnego. Jednak jako ilustrację do materiału na temat proponowanych z tego powodu przez ustępującego prezydenta sankcji wobec Rosji, CNN postanowiło wybrać ujęcia przedstawiające mini-grę w „hackowanie” komputerów z popularnej gry RPG Fallout 4.

Wprowadzona w trzeciej części popularnej serii, a utrzymana w grach Fallout: New Vegas oraz Fallout 4, mini-gra z prawdziwym hackowaniem nie ma nic wspólnego, dużo więcej za to z zagadkami logicznymi. W trakcie rozgrywki gracz może podjąć się ich rozwiązania, a w nagrodę otrzyma dostęp do dodatkowych informacji lub otworzyć drzwi czy sejf.

Ponieważ trudno o gracza, który nie słyszał o grze Fallout, wpadka CNN została dość szybko zauważona. W sumie zabawne, a jaki sposób największe media widzą hackerów. Ale mogło być gorzej – CNN mogło użyć ujęć z Matrixa.

Zdjęcie: Flickr/Sir Mildred Pierce

podobne treści