internet

Cloudflare zapowiada własną usługę VPN

W ubiegłym roku Cloudflare uruchomiło własny serwis DNS, którego, przynajmniej jeśli chodzi o adres, raczej nie będzie się dało pobić. Ale firma i ta zamierza podnieść stawkę dodając do aplikacji 1.1.1.1 VPN o nazwie Warp.

Usług oferujących wirtualne sieci prywatne (VPN) jest wiele, ale Cloudflare zapowiada, że przygotowywana przez nich będzie wyróżniać się prostotą obsługi. Do tego stopnia, że według założeń ma być skierowana do osób, które nie muszą się nawet orientować, jak działa VPN. Aplikacja nie będzie więc wymagać instalowania żadnych certyfikatów ani podawania parametrów – wystarczy tylko nacisnąć przycisk w aplikacji, by ruch pomiędzy urządzeniem a serwerami Cloudflare był zabezpieczony ponieważ Warp szyfruje cały ruch sieciowy między dwoma punktami.

Tak jak w przypadku serwera nazw, Cloudflare zapewnia, że żadne dane nie trafią do niepowołanych rąk, a dane pozwalające zidentyfikować użytkowników, nie będą zapisywane. By skorzystać z Warp, nie trzeba będzie podawać adresu e-mail, nazwiska ani numeru telefonu. Nad bezpieczeństwem danych użytkowników mają czuwać zewnętrzni audytorzy.

Wszystko to za darmo, ponieważ Warp stanie się po prostu częścią aplikacji 1.1.1.1. Do osób, które będą miały wyższe wymagania odnośnie na przykład prędkości przesyłania danych, Cloudflare kieruje Warp+, za które trzeba będzie zapłacić niewielki miesięczny abonament.

W jakiej wysokości? To będzie wiadomo po oficjalnym starcie usługi. Użytkownicy aplikacji 1.1.1.1 mogą już teraz zapisać się do listy oczekujących na Warp.

podobne treści