aplikacjefotonews

Cinemagram na iPhone’a: Instagram z animowanymi obrazkami

Instagram opowiadał już o tym, jak rozszerzenie usług do wideo mogłoby być przyszłością ich platformy, co wydawało się złym pomysłem. Wiecie, co nie jest złym pomysłem? Animowane GIF-y, w szczególności cinemagraphy. Teraz, kiedy w App Storze pojawił się Cinemagram, możecie robić własne.

Co to robi?

Korzystając z Cinemagramu najpierw robisz krótki klip wideo za pomocą kamery, potem konwertujesz go wykorzystuje aparat iPhone’a do cinemagraphu, który jest wystylizowanym animowanym GIF-em, w którym tylko część obrazu rusza się.

Zapisany klip trzeba ściąć do długości akceptowanej przez Cinemagram (klika sekund. Potem zaznaczasz obszar, który ma się poruszać. Jeśli masz na to ochotę, możesz dodać filtr, który nada obrazowi nostalgicznego kolorytu. Aplikacja zrenderuje GIF-a (nie ma możliwości, by twoje cinematography były prywatne).

Cinemagram jest dosyć kanciasty i równie łatwo jest zrobić wyjątkowo zły animowany obrazek, co naprawdę dobry. Mimo to jest wspaniały i ma ogromny potencjał.

Dlaczego się nam podoba?

Animowane GIF-y są świetne, ale robienie ich jest czasochłonne i wymaga sporych umiejętności. Możliwość robienia ich za pomocą przenośnego iPhone’a pozwoli tworzyć je w mgnieniu oka.

Nie mam ochoty na oglądanie tandetnych 30-sekundowych klipów wideo, ale chcę oglądać dwusekundowe cinemagraphy. Instagram powinien się uczyć (albo składać oferty). [TechCrunch]

Cinemagram for iPhone

Download this app for:

The Best

Cinemagraphs made easy

The Worst

Half-baked social component. No privacy settings

podobne treści