newssamochody

Ciężarówki Tesli mają mieć zasięg 300-450 kilometrów

Tesla to nie tylko elektryczne samochody osobowe. A przynajmniej już niedługo. Firma przygotowuje się bowiem do prezentacji swojej pierwszej elektrycznej ciężarówki. A im bliżej prezentacji, tym więcej informacji na temat pojazdu wycieka do prasy. Tym razem dotyczą one planowanego zasięgu.

Prezentacja elektrycznej ciężarówki Tesli ma odbyć się już we wrześniu. Niedawno dowiedzieliśmy się, że pojazd ma oferować pewne elementy autonomicznej jazdy, teraz poznaliśmy jego zasięg. Jak donosi Reuters, elektryczna ciężarówka Tesli ma móc przejechać na jednym ładowaniu od 200 do 300 mil, co przekłada się z grubsza na 300-450 kilometrów.

Oznacza to, że pojazd będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu znacznie mniej, niż ciężarówki z silnikiem diesla, które mogą na jednym baku pokonać nawet 1600 kilometrów. Pewnym pocieszeniem w tej sytuacji jest to, że wspomniany dystans ciężarówka Tesli ma móc pokonać z ładunkiem.

Jak widać pierwsza elektryczna ciężarówka Tesli nie będzie raczej spełniać wymagań przewoźników długodystansowych. Ale nie takie założenia przyświecają firmie w tym przypadku. Scott Perry z firmy Ryder, który ujawnił agencji Reutera te informacje, stwierdził, że Tesla będzie skupiała się na rynku regionalnych przewoźników i to właśnie dzięki nim firma chce wejść do branży przewozów towarowych.

Ponieważ Elon Musk już w czerwcu sam wspominał o tym, że Tesla zbiera opinie od wybranych osób z branży przewozowej, można podejrzewać, że Perry albo widział już ciężarówkę Tesli, albo przynajmniej został zapoznany z jej specyfikacją. Musk podkreślał też wcześniej, że chciałby, by pojazd był jak najlepiej przystosowany do wymagań konkretnych klientów, dlatego zapowiadał współpracę z wybranymi przedsiębiorstwami z branży transportowej w procesie projektowania ciężarówki.

Zdjęcie: Flickr/minnibeach

podobne treści