designnews

Ciekawe wytłumaczenie umiejscowienia głośnika w iPhonach 4 i 4S

Miejsce, w którym Apple zamontowało głośnik w swoich dwóch ostatnich telefonach mogło nie zostać wybrane przypadkowo. Ciekawą teorię na ten temat przedstawia Dustin Curtis, który nie doszedłby do tego, gdyby nie przesiadka z iPhona 4 na Samsunga Galaxy S II.

​O tym, że projektanci Apple odwalają kawał dobrej roboty przekonujemy się za każdym razem, gdy bierzemy iPhona, iPada lub MacBooka do ręki. Poza kilkoma niechlubnymi wyjątkami, iGadżety zawsze miały przemyślaną, dopracowaną do najmniejszych szczegółów budowę. Każdy element ich budowy był dokładnie przemyślany. Nie inaczej musiało być również z głośnikiem iPhona 4 i 4S.

Projektant Dustin Curtis wysnuł ciekawą teorię tłumaczącą, dlaczego najnowsze smartfony firmy Apple nie mają głośnika umieszczonego na tylnym panelu obudowy, lecz pod spodem. iPhony 4 i 4S w przeciwieństwie to większości smartfonów z systemem Android na pokładzie nie są zagrożone wyciszeniem takiego dla przykładu alarmu budzika w momencie, gdy telefon leży na poduszce lub innej dobrze tłumiącej dźwięki powierzchni: Powód umiejscowienia głośnika na spodzie iPhona nie jest jedynym iOdkryciem Curtisa. Wcześniej projektant zasłynął wróceniem uwagi na dostosowanie wielkości ekranu telefonu firmy Apple do zasięgu kciuka przeciętnego człowieka. [iDownloadblog, zdjęcie: Dustin Curtis]

podobne treści

 • Adrian Plona

  Myślę że jego spostrzegawczość można porównać do cytatów Paula Coelho……

 • Lkulec

  Tego domyślił się każdy idiota noszących telefon w ciasnych kieszeniach, tak samo jak i tego ze wygodniej jest w kieszeni jeśli jack słuchawek jest podłączony z góry a nie z boku jak to było przed pierwszym iphonem.

 • robertjas

  Takie umiejscowienie glośnika w iphonie powoduje raczej kierunkowe rozprzestrzenianie się fali dzwiekowej… jesli jest na spodzie fale odbita daje lepsze efekty :) (nie licząc zasłonięcia głośnika)
  Ten Post TO REKLAMA!!

 • robertjas

  Jeśli chodzi o trzymanie w kieszeni to przeważnie iphone jest ustawiony do góry a głosnik ma na dole w przypadku telefonów z głośnikiem na odwrocie to podczas trzymania w kieszeni jest na zewnątrz co robi wielką różnice… Kto w ogóle pisze takie głupoty?

 • P

  Dopracowany w szczegolach? 4 ma problem ze zwarciem anten a 4s z bateria,zolknacym ekranem i glosnikiem :)Reklama jak nic.Redakcja sie okresli czy to orznac dal kase za te wypociny czy ta druga niemiecka siec?

 • kowalski

  „O tym, że projektanci Apple odwalają kawał dobrej roboty przekonujemy się za każdym razem, gdy bierzemy iPhona, iPada lub MacBooka do ręki.”

  – za to jedno zdanie, wieczna wdzięczność od kochającej firmy z Cupertino będzie. Pewnie autorowi dadzą coś z tego kawału dobrej roboty do zabawy. Ohydna reklama, a wnioski tego pana mógłby wysnuć byle gimnazjalista obeznany z fizyką.

 • nowapeti

  Jeden powiedział, że reklama, to każdy baranek posłusznie mówi, że reklama. Według takich kryteriów, nie możnaby było napisać nic dobrego na temat żadnego telefonu…

  „P” z tego co wymieniłeś błędem projektantów była jedynie antena, ale ona została już poprawiona, reszta to oprogramowanie…oczywiście to im nie wyszło.

 • Anonim

  Heh! nie mogę! fakt teoria może i oczywista …choć jak widać nie dla wszystkich producentów …ale Wasza teoria jest jeszcze ciekawsza(mowa o wybranych komentarzach wyżej ) …” telefon leżący na dobrze tłumiącej powierzchni… ” to waszym zdaniem wasze kieszenie …rozumiem że macie poziome kieszenie albo w waszych kieszeniach grawitacja nie ma prawa bytu :) Szacunek!
  PS. Do wszystkich AntyBojów Apple-a wasza wiedza na temat wad produktów tej marki…jest zadziwiająco rozległa ? Cóż za zainteresowanie tematem :)

 • lol_lol

  nawet nie wie w która stronę są komentarze LOL tak ten poniżej nic dodać nic ująć

 • Anonim

  Heh! nie mogę! fakt teoria może i oczywista …choć jak widać nie dla wszystkich producentów …ale Wasza teoria jest jeszcze ciekawsza(mowa o wybranych komentarzach niżęj ) …” telefon leżący na dobrze tłumiącej powierzchni… ” to waszym zdaniem wasze kieszenie …rozumiem że macie poziome kieszenie albo w waszych kieszeniach grawitacja nie ma prawa bytu :) Szacunek!
  PS. Do wszystkich AntyBojów Apple-a wasza wiedza na temat wad produktów tej marki…jest zadziwiająco rozległa ? Cóż za zainteresowanie tematem :)
  @lol_lol…czary mary…LOL.

 • Anonim

  Heh ! dobre ! …teoria może i oczywista chociaż jak widać nie dla wszystkich producentów…ale Wasze teorie ( mowa o wybranych komentarzach poniżej )…”doberze tłumiąca dźwięk powierzchnia” to wasza kieszeń ?! …macie kieszenie w poziomie czy nie działa tam grawitacja ?
  PS. Do AntyBojów Apple-a macie zadziwiająco rozległą wiedzę na temat wad produktów tej marki …zastanawiający poziom zainteresowania :)
  @lol_lol….czary mary…LOL!

 • jorlinski

  Czy wy naprawdę nie potraficie sie powstrzymać? Zachowujecie sie jak dzieci. Nie piszcie z nienawiścią tylko z rozumem.

 • POCO.N

  To ja czekam na newsa o SGS2 że ma głośnik na wybrzuszeniu… a dlaczego tak? Bo jest lepiej i bardziej przemyślane i wcale tyle nie kosztował ten pomysł :P

 • rnacid

  Nokia miała to przynajmniej od modelu N70 ;|

 • rolmops

  ja pier… Się wysilił koleś! Nobla mu dajcie od razu!

 • ealingxxx

  Nie mam pojecia o co tyle chałasu przeciesz iPhone 2G 3 . 3GS też tam mioały głosniki

 • x.x

  ZTE Blade – Android – oryginalnie bo głośnik ma z boku :P

 • wojtek

  Nikt jeszcze nie zauważył, że nie chodzi o jakąś praktyczność, tylko o to, że dużo prościej jest wywiercić w metalu niż w szkle? Gdyby wywiercili w szkle i umieścili głośniczek z tyłu, to osłabiło by to już i tak beznadziejną wytrzymałość struktury obudowy tych telefonów?
  Co za mózg na to wpadł z tym głośnikiem, normalnie teraz to odkrył, niech mu ktoś powiem, że Ameryki nie odkrył.

 • kierowca.bcde

  @robertjas: „Jeśli chodzi o trzymanie w kieszeni to przeważnie iphone jest ustawiony do góry a głosnik ma na dole”

  Pomyśl chwilę, wiele życia Ci to nie ujmie. Jeśli trzymasz telefon w dłoni w prawidłowy sposób (czyli górą do góry), to po sięgnięciu tą ręką do kieszeni, jak się ustawia telefon? Chyba górą do dołu, prawda geniuszu? To jest naturalne, bo dzięki temu również w ten samej orientacji (czyli górą do góry) będziesz go miał w dłoni po wyciągnięciu z kieszeni. Jeśli ty robisz odwrotnie, to znaczy, że zarówno przy wkładaniu i wyciąganiu z kieszeni, musisz go dodatkowo obracać w dłoni do prawidłowej orientacji, umożliwiającej użytkowanie. Gratuluję więc, uprzykrzania sobie życia. :)

 • Sareth

  „Wcześniej projektant zasłynął wróceniem uwagi na dostosowanie wielkości ekranu telefonu firmy Apple do zasięgu kciuka przeciętnego człowieka. ”

  Nie tylko telefony firmy apple o to dbają, sprawdzałem ostatnio samsung galaxy mini i też ekran idealnie pokrywa się z zasięgiem kciuka

 • Anonim

  Jeśli już o głośnikach i ich wyciszaniu mowa, mam Galaxy S II i ni chu%@ nie potrafię wyciszyć w nim dźwięku migawki aparatu, oraz dźwięku włączania nagrywania. Jest na to jakiś patent, bo w ustawieniach nic nie ma w tym temacie :/

 • krzysieklondyn

  chyba ustawowo jest narzucony glosny dzwiek przy robieniu zdjec

 • yackal

  @wojtek
  tylko ze glosniki w iphonie w tym miejscu sa od poczatku a do iphona 4 obudowa tylnia byla plastikowa takze nie byloby problemu zeby zrobic glosniki wlasnie z tylu. ten patent applea jest akurat dobry

 • lalala

  nokia dla niektórych już stara jak świat model 5800 też ma głośniki z boku obudowy :P