newssprzęt

Chrome OS ze wsparciem dla architektury ARM?


Jak informuje portal Liliputing, Google pracuje nad dostosowaniem Chrome OS do pracy na najnowszym, opartym na architekturze ARM procesorze Samsunga – Exynos 5.

Jak wiemy, Chrome OS ukazał się dotychczas jedynie w Chromebookach Samsunga z serii 5 oraz w pojedynczym Acerze AC700. Nie tak dawno świat obiegła jednak informacja, że Samsung pracuje już nad następnym, opartym na OS-ie giganta z Mountain View laptopem, a dziś usłyszeliśmy o planowanym przez Sony Chromebooku Vaio. Co więcej, wygląda na to, że to nie koniec bieżącej ekspansji Google w tych rejonach.

Przedwczoraj bowiem pojawiły się doniesienia o tajemniczym prototypie urządzenia o kryptonimie „Daisy”, którego podstawowym oprogramowaniem ma być właśnie Chrome OS, pracujący na, co właściwie jeszcze ciekawsze, najnowszym procesorze Samsunga, Exynosie 5.

Nie wiadomo, czy Daisy będzie po prostu kolejnym (chyba dość mocnym) chromebookiem Samsunga, czy też – łamiąc obietnicę Google – nowym tabletem albo smartfonem autorstwa nie-wiadomo-kogo. Warto jednak śledzić ten temat, bowiem chip Exynos (bazując na jego zapowiedziach) zdaje się nadawać tajemniczej Daisy bardzo interesującego kształtu. Czymkolwiek się ona okaże.

O procesorze Exynos pisaliśmy już m.in. tutaj.

[liliputing]

podobne treści