news

Chrome 17 już do pobrania, przygotujcie się na prerenderowanie

Google właśnie udostępniło najnowszą wersję swojej przeglądarki, w której pobieranie plików ma być bezpieczniejsze a przeglądanie treści szybsze.

Nowa funkcja – prerenderowanie stron – wydaje się w niej naturalną kontynuacją autouzupełniania. Jak wyjaśniają na Chrome Blog:

Gdy zaczynasz wpisywać tekst do omniboksu i URL uzupełnia się do adresu strony, którą najprawdopodobniej chcesz odwiedzić, Chrome prerenderuje tę stronę, tak więc pokaże się szybciej – czasem od razu – jak tylko naciśniesz Enter

Ciekawe, jak długo ta funkcja wytrzyma zanim ją wyłączę, tak jak to zrobiłem z autouzupełnianiem.

Aby lepiej zabezpieczyć twój system przed złośliwym oprogramowaniem, skaner pobieranych plików Chrome’a sprawdza wszystkie pliki wykonalne, które nie są na białej liście. Jeśli nie przejdą testu, przeglądarka wyśle zapytanie do Google o więcej informacji na temat strony, z której pochodzą, np. o to czy ma ona historię pobrań malware’u.

[Chrome Blog]

podobne treści

 • a

  „Ciekawe, jak długo ta funkcja wytrzyma zanim ją wyłączę, tak jak to zrobiłem z autouzupełnianiem.”

  Jeśli znajdzie się więcej takich niekumatych użytkowników jak autor nie umiejących korzystać z takich dupereli to pewnie również wyłączą.. o ile znajdą jak. Wszystkie 5 osób nie potrafiących niczego docenić jednak na szczęście nie ustala planów rozwojowych dostawców przeglądarek ;)

 • przeokrutny

  Andrew Tarantola ?
  say what ?!

 • dupa

  Przynajmniej wiem, w czyje brednie od dzisiaj nie klikać na Gizmodo.

  Do Piwnickiej dopisujemy Sir Andrew :)

  Gratz!

 • Bartek Ciszewski

  redaktor gizmodo.com, tu możecie z nim porozmawiać: http://gizmodo.com/people/ATarantola/

 • ass

  mniej żre, i rzeczywiście szybciej ładuje

 • donpedro

  dalej brak http pipeline