news

Chrome 10 z ogromnym wzrostem wydajności

Beta dziesiątej wersji Chrome’a rzekomo może poszczycić się 66% wzrostem wydajności, opcjami w karcie i sprzętowym wspomaganiem odtwarzania pełnoekranowego. Google, który słynie z wypuszczania nowych wersji swojej przeglądarki Chrome co sześć tygodni, oddał do użytku wersję dziewiątą, a betą dziesiątej kusi nowych internautów. 

Google, jak zwykle, podnosi poprzeczkę w szybkości swojego produktu. Dane statystyczne wskazują na 66% wzrost wydajności slinika JavaScript V8, w porównaniu z poprzednią wersją. Google oferuje także swoim użytkownikom wspomaganie odtwarzania pełnoekranowego filmów, odciążając procesor i zrzucając pracę na kartę graficzną. Tutaj procesor może zostać odciążony aż o 80%.

Z rzeczy, które zauważymy na pierwszy rzut oka, jest nowe okno opcji. Właściwie rzecz biorąc, to okna opcji już nie ma, zostało zastąpione kartą. Łatwiej jest w niej się poruszać, posiada nawet wyszukiwarkę poszczególnych funkcji. Czy Google naprawdę wszędzie potrafi wepchnąć wyszukiwarkę?

Betę można pobrać z tej strony, pamiętajmy jednak, że to nadal jest wersja testowa i może być usiana błędami. Poniżej filmik, który prezentuje nowe opcje w karcie. [Google Chrome Blog]

podobne treści

 • kpuchatek54

  Co z tego, że jest coraz szybsza jak nie można sobie jej do końca spersonalizować. I jeszcze te reklamy na prawie każdej stronie, których nie da się wyłączyć. Dlatego używam Opery.

 • Taki jeden

  hahaha czlowieku! weź się ogarnij i pooglądaj: https://chrome.google.com/extensions?hl=pl

  jest wszystko, a nawet więcej!
  a adblock działa lepiej jak w operze….

 • lukaszpracus

  adblock i po reklamach:P

 • dawid.dubanosow

  stop! Google miało nie używać Windowsa… I co? na filmiku widzę 7… Bez komentarza. Zaprzeczają sami sb :D

 • marian.chilli

  windoza, mac… a gdzie linux?

 • Levon Yemenjyan

  Kurcze, chyba jednak zrezygnuję z mozili, mojego wieloletniego przyjaciela…
  Stała się wielka, ciezka nieporeczna i pzekombinowana

 • dawid.dubanosow

  Levon Yemenjyan: polecam dodatek „elementary” (co prawda dodatek jest z Linuksa, ale na Windowsie też powinien działać :)) wywala on wszystkie zbędne dodatki, wprowadza nowy wygląd (który rozpracował by nawet przedszkolak – czyli minimalizm) i sprawia że Firefox trochę nadrabia w stosunku do konkurencji, przynajmniej wyglądem i szybkością obsługi (intuicyjność i itp.) http://ubuntunius.blogspot.com/2010/10/firefox-i-jego-ciekawa-modyfikacja.html

 • dawid.dubanosow

  oczywiście można usunąć go z poziomu dodatków, przywracając przy tym stan z przed instalacji :) Także miłego testowania :)

 • zdzich

  Właściwe to stale mamy wersje BETA ,już nie ma spokojnych normalnych przeglądarek.