film

Christopher Waltz poszukuje sensu życia. Zwiastun The Zero Theorem

Terry Gilliam, poza tym, że był jednym z założycieli grupy Monty Python, ma w swoim dorobku filmy, które są niepodobne do czegokolwiek. Każdy, kto widział 12 małp, Las Vegas Parano czy Brazil wie, że jego produkcje są co najmniej nietypowe. Kolejnym projektem, który można określić mianem „dziwnego” jest bez wątpienia nadchodzący film autorstwa Gilliama, The Zero Theorem, a światło dzienne ujrzał zwiastun tej produkcji, do zobaczenia poniżej:

 

Christopher Waltz (zdobywca Oscarów za Django i Bękarty Wojny) występuje w najnowszej produkcji Terry’ego Gilliama jako haker komputerowy, który bezustannie poszukuje sensu ludzkiego istnienia. Poszukiwania są niekoniecznie owocne podczas jego pracy, gdyż jego uwagę od zadania odwraca jego szef, znany tylko jako Kierownik (Matt Damon) – mroczna postać kierująca gigantyczną korporacją.

Obok Christophera Waltza i Matta Damona (trylogia Bourne’a, Elizjum) w filmie występują Melanie Thierry (Babylon A.D., Po jednym na drogę), Tilda Swinton (Niebiańska plaża, Michael Clayton), David Thewlis (seria Harry Potter, Nadzy) oraz Ben Whishaw (System sprawiedliwości, Pachnidło: Historia mordercy). Polska premiera kinowa filmu ma mieć miejsce 23 maja tego roku.

podobne treści