film

Christian Bale prowadzi Izraelitów do wolności. Pierwsze zdjęcie z planu Exodus

Rok 2014 zapowiada się bardziej „religijnie” od poprzedniego, jeśli chodzi o filmy. Obok Noego: Wybranego przez Boga, którego zwiastun mogliśmy podziwiać nie tak dawno temu na ekrany kin wejdzie bowiem do kin Exodus, widowisko, które przeniesie na ekran Ridley Scott. Reżyser pokazał za pośrednictwem Empire Online pierwsze zdjęcie z planu nadchodzącego pod koniec przyszłego roku filmu, na którym widnieje Christian Bale jako Mojżesz. Do zobaczenia poniżej:

Exodus to opowieść o Mojżeszu (Christian Bale), oparta na filmie Dziesięcioro przykazań z 1956 roku, który to jest powodem, dlaczego mówi się, że filmy są stworzone na epicką, „biblijną skalę”. Będzie nie lada wyzwaniem wypełnić buty, w których przechadzał się po planie Charlton Heston.

Mojżesz został znaleziony w sitowiu, porzucony przez zdesperowaną matkę, chcącą uchronić swego syna przed faraonem, który zlecił zamordowanie wszystkich męskich noworodków spośród jego niewolników. Znaleziony przez córkę faraona i wychowany wśród królewskiej rodziny obok Ramzesa II (którego zagra Joel Edgerton). Mojżesz prowadził spokojne życie do czasu, gdy odezwał się do niego płonący krzew i przekonał do przeprowadzenia Izraelitów do wolności, celem czego była czterdziestoletnia wędrówka, rozstąpienie Morza Czerwonego i wiele innych, zapisanych w Biblii wydarzeń.

Obok Christiana Bale’a i Joela Edgertona w filmie zagrają Aaron Paul (serial Breaking Bad), Sigourney Weaver (Avatar, Obcy), Ben Kingsley (Gra Endera, Wyspa tajemnic), John Turturro (Transformers, Sekretne okno) i Indira Varma (Duma i uprzedzenie, serial Luther), a premiera zaplanowana jest na 5 grudnia 2014 roku.

Źródło: Empire Online

podobne treści