film

Chris Hemsworth i Tom Hiddleston opowiadają o powrocie Lokiego w Thor: Mroczny Świat

Zastanawialiście się może po obejrzeniu zwiastunów do Thor: Mroczny Świat (lub reklam telewizyjnych), jak to się stało, że Loki, z jeńca przeszedł do walki u boku swojego brata, Thora? W najnowszym krótkim filmie, Chris Hemsworth, odtwórca roli władającego Mjöllnirem boga piorunów oraz Tom Hiddleston, grający złego, młodszego z rodzeństwa opowiadają, jak i dlaczego się tak stało. Obaj aktorzy opowiadają również, jak przeobrazić złoczyńcę w bohatera.

Rok po wydarzeniach z The Avengers, Thor musi stawić czoła przeciwnikowi starszemu od samego wszechświata, by ocalić Dziewięć Światów. Malekith, przywódca pradawnej rasy, w ramach odwetu planuje spowić uniwersum w ciemności. Postawiony naprzeciw napastnika, któremu sam Odyn nie potrafił sprostać, Thor wraz z Jane Foster wyruszą na niebezpieczną podróż, w czasie której największe poświęcenie będzie konieczne, by uratować kosmos.

Reżyserem drugiego filmu o superbohaterze z Asgardu jest Alan Taylor, specjalizujący się głównie w serialach telewizyjnych, twórca sześciu odcinków Gry o Tron, czterech Mad Men i dziewięciu Rodziny Soprano stworzy film na podstawie tego, co napiszą dla niego Christopher Yost (Hulk podwójne starcieAvengers: Potęga i moc) wraz z Christopherem Markusem (Captain America: Pierwsze starcieSztanga i cash). W filmie powrócą znane z pierwszej części gwiazdy, czyli obok Chrisa Hemswortha i Toma Hiddlestona: Natalie PortmanKat Dennings,Idris ElbaAnthony HopkinsStellan SkarsgardRene RussoRay Stevenson i Jaimie Alexander, a do grona aktorów dołączą Chris O’Dowd (serial Technicy-magicy), Zachary Levi (Chuck) oraz Benicio Del Toro (Las Vegas ParanoPodejrzani). Film trafi do polskich kin 8 listopada 2013 roku.

podobne treści