wtf

Chiński RoboCop…

To mechaniczne coś (bo inaczej tego określić się chyba nie da) nie strzeże porządku na ulicach Detroit a w chińskim mieście Kunmig. Choć, w przeciwieństwie jego do filmowego odpowiednika, trudno nazwać go wytworem najnowszej technologii, już teraz zmniejszył przestępczość w tym mieście o 68,8%.

Przynajmniej tak oficjalnie twierdzą przedstawiciele chińskiej policji. Dwumetrowe maszyny zainstalowano na stałe w mieście, w okolicach charakteryzujących się wysoką przestępczością, i połączono z miejscową komendą. Po naciśnięciu czerwonego przycisku nawiązane zostanie połączenie z chińskim numerem alarmowym a na samej maszynie włączy się alarm.

Jak można się było spodziewać, chiński RoboCop nie radzi sobie jednak za dobrze z wszystkimi dzieciakami, które uważają, że wszczynanie fałszywych alarmów jest wyjątkowo zabawne.

Instalacja całości kosztowała równowartość około 3 tysięcy dolarów. Podobnie działające systemy instaluje się w wielu miejscach na świecie, tylko dlaczego urządzenie musiało wyglądać jak plastykowy RoboCop?

[Gizmodiva]

podobne treści