news

Chińska saperka w akcji

Nie sądźcie, że chińscy żołnierze posługują się byle łopatami służącymi do kopania. Przyjrzyjcie się, a zobaczycie, że ich saperki przydają się także do ścinania drzewek, piłowania, wiosłowania, wspinaczki, walki. A wieczorem pokroją cebulę.

Muzyka na z filmu demonstrującego możliwości chińskich łopat powal was na kolana! Nie ma to jak duma z dziarskiego wojska. Niepokoi mnie tylko, dlaczego Chińczycy szykują się do wojny.
Wolałabym, by tu nie przychodzili z tym czymś. [Brian Barrett/giz, Neatorama]

podobne treści

 • marcinmendak

  dzięki tym saperkom zdążymy z autostradami na 2012 :)

 • approx1982

  fajne, ciekawe gdzie to można kupić. Ale puszki to tym w ten sposub bym nie otwierał

 • Michał Szabłowski

  Specnaz mógłby ich nauczyć kilku „fajnych” sztuczek z użyciem tych saperek ;)

 • Anonim

  Mówi się „jak szwajcarski scyzoryk” a od dziś będzie się mówić „jak chińska łopata!”. Czy nie jest to muzyka z McGywera?

 • krytyx

  Eeee żadna nowość wystarczy sobie poczytać książki Suworowa. W bodajże „żołnierzach wolności” pisał jak to ruscy cuda niewidy przy pomocy swoich saperek robili np. uczyli sie jak celnie rzucać w plecy przeciwnikowi ;)

 • kierowca.bcde

  Przeraża mnie elementarna niewiedza redaktorów Gizmodo. Przed chwilą przeczytałem notkę na temat sposobu wodowania amerykańskiego okrętu, jakby to czymś niesamowitym było. Teraz z kolei ogromne WOW dla wielofunkcyjności wojskowej saperki! :))) Ciekawe kiedy trafię na ich wielkie zdziwienie w materiale ukazującym, że wieczne pióra służą także do pisania, a nie tylko kolekcjonowania, albo że przy pomocy smartfonu można także do kogoś… zatelefonować. :)