wtf

Chińska podróbka austriackiego miasteczka Hallstatt gotowa

Jak pisaliśmy w ubiegłym roku, Chińczycy zdecydowali się stworzyć wierną kopię europejskiej miejscowości. Nie marnowali czasu i „drugie”  Hallstatt, nie w Austrii, a w prowincji Guangdong, już jest gotowe. Jak można zobaczyć na zdjęciach, klimat nastrojowej miejscowości wypoczynkowej został zachowany.

Podróbka miasteczka zbudowana w Huizhou przez firmę Minmetals Land Inc., deweloperską spółkę należącą do koncernu metalurgicznego, stanowi luksusowe osiedle mieszkaniowe. Oryginał to 900-letni kurort w górach wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Pozostały pewne różnice:

Władz i mieszkańców „pierwszego” Hallstatt nikt nie pytał o zdanie. Pracownicy Minmetals wzbudzili jednak podejrzenia, ponieważ „w delegacji” robili niesamowite ilości zdjęć. W końcu jeden z nich wyznał miejscowym prawdę i wybuchł skandal.

Burmistrz austriackiego Hallstatt Alexander Scheutz uznał jednak, że nie warto się obrażać. Lepiej wykorzystać zajście do promocji własnej marki. W ubiegłą sobotę Scheutz podpisał porozumienie o współpracy kulturalnej z „nowym” Hallstatt. Wspomniał nawet, że jest „dumny”, że jego miasto wzbudziło taki zachwyt, że ktoś postanowił je sklonować. Jak donosi portal News24, nie wszyscy są tego samego zdania. [News24, Slashdot]

podobne treści