tabletyWiadomość główna

Chińska odpowiedź na iPada mini

Na chińską podróbkę iPada mini nie trzeba było czekać długo. Twórcy Goophone i5 (ci sami, którzy twierdzą, że to Apple kopiuje od nich), po raz kolejny w tym roku wypuścili swoją własną wersję nowego gadżetu Apple. Tym razem jest to GooPad mini.

Co ciekawe, podróbka iPada mini ma nawet podobne specyfikacje a jego obudowę wykonano z aluminium. Mały tablet wyposażono w ekran 1024 na 768 o przekątnej 8 cali oraz dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz. Urządzenie ma więcej (sic!) RAMu niż oryginał (1 GB), za to jego dysk ma tylko 8 GB. Zabrakło też kamer wysokiej rozdzielczości (są dwie: 2 megapiksele oraz 0,3 megapiksela). GooPad mini wspiera także WiFi.

Urządzenie działa pod kontrolą Androida 4,1 z nakładką graficzną iLunch, która sprawia, że system wygląda jak iOS. Podróbka prawie idealna, teraz Chińczycy muszą jeszcze popracować nad skopiowaniem marketingu.

Swoje dzieło Chińczycy wycenili na 99 dolarów. Ciekawe na ile wycenią je prawnicy Apple? I czy kiedykolwiek uda im się cokolwiek wskórać przed chińskim sądem?

[GizmoChina via BGR]

podobne treści