biznesnauka

Chińska firma chce masowo klonować koty

Śmierć ulubionego zwierzęcia domowego może już niebawem nie być problemem. Zakładając, że ma się odpowiednie środki. Chińska firma Sinogene Biotechnology jako pierwsza na świecie sklonowała martwego kota.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Pekinie, Sinogene Biotechnology zadeklarował, że pomimo posiadania identycznego materiału genetycznego i takiego samego wyglądu jak oryginał, sklonowany w lipcu kot ma własną osobowość i temperament. Wszystko przez inne doświadczenia, które miał do tej pory.

Ale chińska firma to też chciałaby zmienić – szef Sinogene Biotechnology zapowiedział, że jego firma zamierza opracować technologię, która pozwoli sklonowanemu zwierzęciu dzielić wspomnienia z oryginałem. Jak zamierza tego dokonać – nie powiedział, ale można podejrzewać, że zapewne potrzebny byłby to tego jakiś rodzaj interface’u mózg-maszyna.

Sklonowany przez chińską firmę kot nie jest oczywiście pierwszym sklonowanym zwierzęciem, a same Chiny stają się światowym liderem w tej dziedzinie. Władze w Pekinie postanowiły nawet jakiś czas temu rozpocząć program, w ramach którego klonowane są najlepsze psy policyjne.

Samo Sinogene Biotechnology deklaruje, że może rozpocząć już masowe klonowanie domowych pupili. Sklonowanie zwierzęcia ma kosztować 250 tysięcy renminbi, czyli około 35 tysięcy dolaów, w przypadku kota i 380 tysięcy renminbi (53 tysiące dolarów) za psa.

Ilustracja: Flickr/nicsuzor

podobne treści