foto

Chińczycy tworzą własną szkołę Photoshopa

Wystarczy pierwszy rzut oka na zdjęcie powyżej, by zorientować się, że coś tu nie gra. Albo ktoś dokonał manipulacji w Photoshopie, albo widoczni na fotografii przedstawiciele chińskiej administracji potrafią lewitować.

Oczywiście prawdziwe jest pierwsze wyjaśnienie. A oto oryginalne zdjęcia, z których sklejono przedziwny kolaż:

Gdyby chociaż chodziło o tajne przedsięwzięcie albo wydarzenie o znaczeniu propagandowym. Nic podobnego! Chodzi o zwykły park krajobrazowy i wizytujących go pracowników wykonawcy projektu.

Chińscy Internauci szybko zaczęli przesyłać sobie link do cuda z Photoshopa i nudny artykuł zyskał tysiące wejść. Komentarze były szydercze, więc 18 maja na stronie pojawiło się wyjaśnienie „winnych”:

9 maja moja firma oddała redakcji regionalnego portalu Zhejiang Hangzhou Yuhang szkic artykułu „Ukończenie projektu krajobrazowego w Plażowym Parku Nanhu” wraz z fotografiami ekipy technicznej dokonującej inspekcji okolicy. Wskutek nieprawidłowości w wykonywaniu swoich obowiązków przez niektórych pracowników, na zdjęciu pojawiły się błędy. Bardzo przepraszamy za niedociągnięcia w naszej pracy. Przyjmujemy krytykę ze strony Obywateli Internautów i doceniamy fakt, że tak się przejęli sprawą.

Hangzhou Nanhu Construction Development Ltd.

Znaleziono winnego, zatem sprawa zakończona. [People’s Daily, China Smack]

podobne treści