news

Chętnie korzystam, ale nigdy się nie dzielę

Jakie to miłe, że sąsiedzi nie zabezpieczyli sieci Wi-Fi hasłem! Jak przyjemnie korzystać z Internetu za darmo!

Ja jednak na pewno zawsze będę chronić swój router hasłem! Płacę słono za Sieć i jeszcze mam się dzielić?

Życie. [The Doghouse Diaries]

podobne treści

 • ozgrozo

  Dokładnie! Co w tym dziwnego ?? Tzn . jak bym znalazł niezabezpieczoną sieć tylko był krzyknął jaka lama :D

 • osek

  nie zabezpieczam swoich sieci bo i tak nie wykorzystuje 100% mojego lacza a czasami jak ktos potrzebuje na gwalt internetu moze sie polaczyc i sprawdzic sobie cos ale to jest zwiazane z teoria zycia nienawidze jak jestem gdzies w miejscu publicznym i widze 200 sieci i wszystkie sa zabezpieczone.

 • ozgrozo

  Powodzenia tylko nie zdziw się jak ktoś zacznie ci czytać maile :)

 • solemnis

  Właśnie, dokładnie tak jak napisał ozgrozo, dla mnie sieć niezabezpieczoną zostawiają tylko ludzie, którzy nie są w stanie ogarnąć instrukcji obsługi zawierającej 5 kroków. Poza tym niezabezpieczona sieć wysyła wszystkie dane ‚luzem’ i każdy może sobie spokojnie oglądać to co przez taką sieć przechodzi.
  BTW. w Szwecji udostępnianie internetu bez zabezpieczeń jest nielegalne, a właściciel takiego wi-fi bierze odpowiedzialność za wszystkie przestępstwa popełnione z jego internetu. No, w końcu jak wyłudzać na allegro to tylko po wifi od jakiegoś ‚jelenia’ ;)

 • dfgsedgse

  Jak bym miał router z możliwością dzielenia trafiku to też bym sobie nie zabezpieczył. Nie potrzebuję 10 mega, no chyba że ściągam coś z netu(coś na licencji PD, rzecz jasna :D Ale jak ktoś inny będzie ściągał to mi zawali trafik, więc najchętniej bym zrobił podział 4/6, 4 dla mnie a 6 dla reszty.

 • piotr_malicki

  W Niemczech dostaje się mandat do 150EUR za niezabezpieczenie swojej sieci WiFi. Brak zabezpieczeń umożliwia wykorzystanie takiej sieci przez hackerów jako punktu dostępowego do dokonywania przestępstw.

 • baranekmarek

  Masz racje zawsze trzeba nasz router zabezpieczyć z hasłem. Akurat zdarzyło się ze mną że nie zrobiłem to i jakiś gość wszedł na mój komputer i ukradł mi moje zdjęcia.. więc byłem bardzo głupi i już nauczyłem się, że zawsze trzeba uważać