newssmartfony

Chcielibyście, by wasz smartfon miał doczepiony projektor?

Pikoprojektor stanowiłby alternatywę dla korzystania z głośnika albo zestawu głośnomówiącego – rozmawiając przez telefon, zyskujemy także dostęp do funkcji z ekranu smartfona. Nad prototypem funkcjonalnego dodatku do smartfonów pracują niemieccy inżynierowie z Uniwersytetu Duisburg-Essen.

Technologia dawałaby dostęp do tego, co dzieje się na ekranie naszego aparatu oraz na wyświetlaczu smartfona rozmówcy. Na razie przyłączony do telefonu projektor wymaga zaciemnienia pomieszczenia, ale połączenie urządzeń jest na etapie prototypu. Autorzy projektu skupiają się na udostępnieniu technologii umożliwiającej wymianę danych ze smartfonów, nie na doskonaleniu jakości obrazu.

Obraz z projektora pojawia się przed użytkownikiem na blacie biurka albo ścianie. Kopie dwóch ekranów rozmówców są wyświetlane obok siebie, ułatwiając wymianę plików przez proste „przeciągnij i upuść”, umożliwiając synchronizację wpisów w kalendarzach, itp. Dwie osoby mogą też równocześnie pracować na tym samym dokumencie, mapie, grafice. [PicoProjector-InfoSlashGear]

podobne treści

 • Adrian Plona

  Mój boże.. masakra

 • zeks

  pomysł jest bardzo interesujący ale by takie projektorki miały sens musi się poprawić jakość wyświetlanego obrazu na razie to kicha totalna – czyli najlepiej „napędzane” laserkami i potrzebna jest też rewolucja w technologii baterii. I jeszcze jedna kwestia ;) problemem we współczesnym świecie jest brak czystych białych powierzchni w miejscach publicznych, tak naprawde to sprawa priorytetowa, (!!)

 • Anonim

  @Zeks dzisiaj słyszałem, że wydłużyli prace współczesnych baterii umieszczając płytki z grafenu (chyba grafenu, z angielskiego podcastu to info i nie słuchałem zbyt uważnie :P) Gizmodo pewnie niedługo wypuści na ten temat jakieś info :)

 • Anonim

  aha wydłużyli 10 krotnie zapomniałem wspomnieć :) więc w sumie super mój SGS II pada po 10 godzinach gdyby info okazało się prawdziwe chodził by 100 godzin (oczywiście mówię o użytkowaniu non stop nie o czasie czuwania:P)