news

Chcesz zrozumieć, co mówi twój pies?

Chcesz się dowiedzieć, jak się dziś czuje twój pies? Załóż mu na szyję Bow-lingual a zrozumiesz jego sześć podstawowych emocji – przynajmniej tak twierdzą Japończycy.
Bow-lingual tłumaczy, co pies może mieć aktualnie na myśli szczekając. Urządzenie zostało stworzone przez weterynarzy i specjalistów od dźwięku. Zabawka przetwarza szczeknięcie w specjalny algorytm, analizując, jak się miewa dziś twój podopieczny. Na wyświetlaczu pojawiają się emotikonki.
Moim zdaniem to świetna zabawa, ale kto lepiej zrozumie pełen wachlarz emocji twojego pupila niż ty sam. Translator „doszczekał” się już trzech wersji językowych: amerykańskiej, japońskiej i koreańskiej. Można go też podłączyć go do Twittera. Pytanie tylko, po co?
Jeżeli nie chcecie płacić za Bow-lingual 250 dolarów, już pod koniec sierpnia będziecie mogli ściągnąć odpowiednią aplikację na iPhone i dać swojemu psiakowi wyszczekać to, co ma nam do powiedzenia, wprost do telefonu. 
#!#photo2#!#

Na filmie poniżej możecie zobaczyć, jak psim tłumaczem bawią się Adam Buxton i Joe Cornish z programu BBC „Adam and Joe go Tokyo”:

A tutaj japońska reklama Bow-lingual: 

[Crunchgear, Bullwrinkle, Indexweb]

podobne treści