gryWiadomość główna

Chcesz tworzyć gry? Digital Frontier to coś dla Ciebie

Gry komputerowe już od dawna nie są tylko zabawką jedenastoletnich dzieciaków. Dziś jest to miliardowy biznes, a budżety gier potrafią przekraczać budżety holywoodzkich superprodukcji.

Polskie sukcesy na tym polu udowadniają, że nie mamy się czego wstydzić. W sumie nie bez powodu to właśnie Wiedźminem 2 obdarowano Baraka Obamę. Wsparciem polskiej branży gier zainteresował się nawet ostatnio rząd. Ale nawet najlepiej zaprojektowane ulgi inwestycyjne czy dotacje na rozwój nie rozwiążą jednego problemu – braków kadrowych.

Dla przykładu w samym tylko CD Projekcie pracuje 15% obcokrajowców, ponieważ firma nie znalazła w Polsce odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Można oczywiście zacząć studia na kierunku „projektowanie gier komputerowych”, ale po kilku miesiącach może okazać się, że nazwa kierunku zostanie zmieniona na „projektowanie elementów graficznych gier komputerowych” (historia prawdziwa). Można też zaufać doświadczeniu osób, które tworzyły dobre, polskie gry.

Właśnie to drugie założenie przyświecało pomysłodawcom Digital Frontier – praktycznego szkolenia dla osób, które chcą w przyszłości zajmować się tworzeniem gier komputerowych. Program dziewięciomiesięcznego szkolenia, prowadzonego przez praktyków z takich firm jak One2Tribe, AT Games, Naughty Dog, World-loom, Vivid Games, The Farm 51, Crunching Koalas, CD Projekt RED czy Techland, jest bardzo bogaty i obejmuje swoim zakresem wszystkie wyzwania jakim musi sprostać osoba, która poważnie myśli o założeniu własnego studia lub znalezieniu pracy w branży.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem, sprawdźcie sami co może wam zaoferować Digital Frontier. Ale nie zastanawiajcie się za długo – na decyzję nie pozostało już wiele czasu – rekrutacja kończy się 30 września.

[Digital Fronitier]

podobne treści