gadżetynews

CEO Xiaomi potwierdza – w tym miesiącu pierwszy dron chińskiej firmy

Chińska firma Xiaomi kilka lat temu przebojem wdarła się na rynek smartphone’ów. Czy uda jej się powtórzyć ten sukces na rynku dronów?

Wczoraj odbyła się premiera urządzenia Xiaomi Mi Max. Lei Jun, CEO chińskiej firmy, wykorzystał tę okazję do tego, by pod koniec prezentacji podzielić się informacją o tym, że kierowana przez niego firma przygotowuje się do premiery drona. Ma ona odbyć się jeszcze w tym miesiącu.

Niestety Lei Jun nie ujawnił więcej informacji, ale już jakiś czas temu pojawiły się pewne plotki dotyczące drona przygotowywanego przez Xiaomi. Podobno firma nie przygotowuje go w całości sama, ma za to użyczyć swojego logo i zająć się marketingiem i dystrybucją urządzenia. Ma być ono wyposażone w cztery wirniki, mieć około 35 centymetrów długości i być wyposażone w zintegrowaną kamerę. Urządzenie ma być relatywnie tanie, pojawiają się też doniesienia, że będzie można je kontrolować za pomocą „inteligentnej” opaski na rękę.

Oczywiście trudno powiedzieć ile z tego jest prawdą, ale, jeśli wierzyć w zapowiedzi szefa Xiaomi, poznamy ją w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zdjęcie: Flickr/jonrussell

podobne treści