news

CEO Twittera: Bitcoin stanie się globalną walutą

Twitter może być nastawiony sceptycznie w stosunku do reklam kryptowalut, ale nie przeszkadza to CEO firmy mieć własnych poglądów na ten temat. W wywiadzie dla brytyjskiego „The Times” Jack Dorsey stwierdził, że w ciągu dekady to Bitcoin będzie jedyną globalną walutą na świecie.

We wspomnianym wyżej wywiadzie Dorsey stwierdził, żę w ciągu dekady świat i Internet będą miały jedną walutę. Jego zdaniem nie będzie to dolar, a Bitcoin. CEO Twittera dodał także, że Bitcoin oraz technologia blockchain to rzeczy, które zmienią cały rynek i należałoby się ich nauczyć jak najszybciej.

O ile z drugą częścią jego wypowiedzi trudno polemizować, tak stwierdzenie, że Bitcoin stanie się walutą światową wydaje się jednak być trochę na wyrost. Powodem, dla którego obecnie taką rolę pełni dolar, jest globalna pozycja USA, które zrobią dużo, by ich waluta nadal pełniła tę rolę. W tym zakresie Bitcoin liczyć może co najwyżej na kolejne regulacje rządowe, mające do pewnego stopnia ograniczyć jego naturę – głównie zdecentralizowany charakter i anonimowość.

Kolejnym problemem jest podatność Bitcoina na wszelkiego rodzaju wahania kursu, co nie zachęca do tego, by traktować go jak walutę światową. Wydaje się więc, że podejście Dorsey’a jest mocno na wyrost. Przynajmniej na razie.

Ilustracja: Flickr/Antanacoins

podobne treści