newssmartfonytablety

CEO Samsunga chce położyć większy nacisk na design i oprogramowanie

Jak donosi Wall Street Journal, nowy CEO Samsunga, następca słynnego(?) Geesung Choia, Kwon Oh-hyun stwierdził, że firma powinna teraz skupić się na rozwoju oprogramowania, interfejsów i designów urządzeń mobilnych swego autorstwa.

Na razie trudno powiedzieć co Oh-hyun miał konkretnie na myśli. Wszystko i nic. Każdy kto w ostatnich latach korzystał z najmocniejszych smartfonów Samsunga pewnie zgodzi się, że ich design (zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny) czasem odstawał od jakości sprzętu upchniętego w ich obudowach. Kwon jest ponoć świadom tej sytuacji i zamierza ją diametralnie zmienić. Jak?

Z uwagi na to, że CEO Samsunga nie raczył podzielić się z nami żadnymi konkretami – możemy tylko zgadywać. Być może chodziło mu o kontynuowanie drogi obranej wraz z wypuszczeniem na rynek Galaxy S III, a może tylko o uzyskanie porcji medialnego rozgłosu, zawsze towarzyszącego tego rodzaju „obiecankowym” sensacjom. Gdybym był zaś fanem doszukiwania się wszędzie drugiego dna, pomyślałbym, że może to być też ukryta zapowiedź rychłej premiery nowego interfejsu (czy też raczej nakładki) Samsunga. Biorąc pod uwagę niedawny debiut TouchWiz Nature UX, byłoby to jednak chyba trochę dziwne.

W każdym razie Kwon zdaje się mieć jakiś pomysł – wzorem Apple zamierza położyć znacznie większy nacisk na promocję i wygląd urządzeń ze stajni Samsunga. Myślicie, że to dobra droga?

[androidcentral]

podobne treści