film

CBS Films planuje Scary Stories to Tell in the Dark

CBS nabyło prawda do jednej z najbardziej znanych serii książkowych straszydeł dla dzieci w USA, Scary Stories to Tell in the Dark, autorstwa Alvina Schwartz’a. Powstanie na podstawie tej serii film, a scenariusz przygotują twórcy skryptu do Piły, Marcus Dunstan i Patrick Melton. Film będzie podążać śladami grupy dzieciaków, którzy stają oko w oko ze swoimi koszmarami.

Po raz pierwszy opublikowana w 1981 roku książka stała się pierwszą częścią trylogii po wydaniu More Scary Stories to Tell in the Dark i Scary Stories 3: More Tales to Chill Your Bones, tak więc można się spodziewać, że nie na jednym filmie ekranizacja się skończy. Oficjalnie, książka opisana jest tak:

Mrożącym krew w żyłach dodatkiem do szerokiej gamy popularnych książek Alvina Schwartz’a wypełniona jest opowieściami o horrorze i mrocznych rewanżach, który spowoduje, że podskoczysz że strachu. Każdy znajdzie coś dla siebie – szkielety z rozdatrym mięsem, które poruszają się po świecie; duch, który mści się na swoim zabójcy; nawiedzony dom, w którym co noc krwawa głowa spada w dół komina. Wybornie przerażające ilustracje Stephena Gammell’a dopełniają obrazu w ponad dwóch tuzinach strasznych opowieści – i nawet strasznych piosenek – idealnie pasują do czytania samemu lub opowiadania w ciemności. Spróbuj!

Ilustracje Gammell’a zostały niedawno zastąpione przez rysunki Brett’a Helquist’a w ramach trzydziestej rocznicy wydania książki. Spotkało to się z ogromną krytyką ze strony fanów, którzy wychowali się na ilustracjach oryginalnego autora.

Producentami będą Jason Brown i Sean Daniel z Sean Daniel Company, wspólnie z Elizabeth Grave z firmy 1212 Entertainment.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści