smartfony

Caterpillar S60 – smartphone z kamerą termowizyjną

Firma Caterpillar szerokiemu odbiorcy kojarzy się raczej z ciężkim sprzętem budowlanym (lub ewentualnie z butami), a nie ze skartphone’ami. Co nie zmienia faktu, że firma ta eksperymentuje od jakiegoś czasu również z technologiami mobilnymi. Najnowszym ich produktem tego typu jest smartphone S60 wyposażony w kamerę termowizyjną.

Przed ważnymi imprezami branżowymi, producenci często sami chwalą się produktami, które mają zamiar zaprezentować. Nie inaczej jest w przypadku tegorocznych targów MWC, które mają rozpocząć się już niebawem – Caterpillar, firma produkująca głównie ciężki sprzęt, postanowiła pochwalić się smartphonem, który wytrzymałością ma nie odstawać od gąsienicowych pojazdów firmy. Ale nie to jest w nim najciekawsze.

Urządzenie o nazwie Caterpillar S60 wyposażono w ekran (Gorilla Glass 4) o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, który, według zapewnień producenta, będzie reagował również wtedy, gdy dłonie użytkownika będą mokre lub w rękawiczkach. Wewnątrz wodoodpornej obudowy o dość nietypowym kształcie znalazło się miejsce dla procesora Snapdragon 617, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej i moduł LTE Bateria o pojemności 3800 mAh am zapewnić odpowiedni czas działania, a całości dopełniają dwie kamery – 13 i 5 megapikseli. A właściwie trzy, ponieważ S60 wyposażono także w kamerę termowizyjną FLIR Lepton pracującą w rozdzielczości 640 na 480 pikseli. Całość działa pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow.

Urządzenie ma pojawić się w sprzedaży w maju tego roku, producent wycenił je na 599 dolarów lub 649 euro.

Zdjęcia: Caterpillar

podobne treści