news

Carrie Fisher nie żyje

Carrie Fisher nie żyje. Aktorka, której sławę przyniosła rola księżniczki Leii Organy w pierwszej trylogii ze świata Gwiezdnych Wojen, zmarła wczoraj wieczorem czasu polskiego w szpitalu w Los Angeles.

Kilka dni temu sześćdziesięcioletnia aktorka trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Podczas lotu z Londynu do Los Angeles pojawiły się u niej problemy z sercem, a zaraz po lądowaniu została odwieziona do Ronald Reagan UCLA Medical Center. Dziś rzecznik rodziny potwierdził, że Fisher zmarła we wtorek 27 grudnia tuż przed godziną dziewiątą rano czasu kalifornijskiego.

Urodzona 21 października 1956 roku aktorka, zadebiutowała w roku 1973 rolą tancerki w musicalu Irene na Broadwayu. Pierwszą większą rolę filmową otrzymała w 1975 roku w komedii romantycznej Szampon i choć zagrała w ponad 50 filmach (między innymi w Blues Brothers czy Kiedy Harry poznał Sally), to właśnie rola księżniczki Leii Organy przyniosła jej największą sławę.

A wraz z nią problemy. Przez lata zmagała się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, rozpoznano u niej też chorobę afektywną dwubiegunową. Swoje zmagania z uzależnieniem i chorobą Fisher opisała w kilku głośnych książkach.

W przyszłym roku miała powrócić na ekrany w kolejnej części Gwiezdnych Wojen.

Zdjęcie: Flickr/jimivr

podobne treści